Διέσυρε τον ΑΠΟΕΛ… με οκτάρα η ΑΕΛ

Στο πλαίσιο της πρεμιέρας του πρωταθλήματος Φούτσαλ

Για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος futsal, ΑΠΟΕΛ και ΑΕΛ αναμετρήθηκαν στο Λευκόθεο. Η περσινή πρωταθλήτρια ομάδα της ΑΕΛ διέσυρε τους γηπεδούχους με το εμφατικό 8-1.

Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν στο 1 -3 για την ομάδα της ΑΕΛ.

Στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης το σκορ είχε ανοίξει ο Φαπρίτσιο ενώ ένα λεπτό αργότερα το 0-2 έκανε ο Κάντζιο. Αμέσως μετά ο Κωνσταντινίδης είχε μείωση σε 1-2 για την ομάδα του ΑΠΟΕΛ. Το τελικό σκορ ημίχρονου είχε γράψει στο 13ο λεπτό ο Χατζηγεωργίου.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΛ και μέσα σε ένα πεντάλεπτο πέτυχε 4 τέρματα για να μεγαλώσει την διαφορά αναμεσά στις δυο ομάδες.

Το πρώτο τέρμα στην επανάληψη είχε έρθει στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης με το Ράφαελ να ανοίγει την διαφορά τερμάτων στα 3 γκολ. Για να έρθει ο αρχηγός της ΑΕΛ ο Τσακανιάς στο 33ο λεπτό να πέτυχει το πέμπτο γκολ της ομάδας του.

Η ομάδα της Λευκωσίας στην συνέχεια έπαιζε με flying goalkeeper και ο Ράφαελ βρήκε την ευκαιρία για το πρώτο hat-trick του στην χρονιά αφού μέσα σε δυο λεπτά είχε καταφέρει να σκοράρει αλλά δυο τέρματα. Ο Βραζιλιάνος ωστόσο δεν έμεινε μέχρι εκεί αφού πέτυχε και 4ο γκολ ένα λεπτό πριν το τέλος της αναμέτρησης για να γράψει το τελικό 1-8.

ΑΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση