«Πάρτι» των Ελπίδων με... καλεσμένο το Λιχτενστάϊν!

Στην κορυφή του ομίλου της το συγκρότημα του Γιάννου Οκκά

Ευρεία νίκη με σκορ 6-0 επί του Λιχτενστάϊν πέτυχε απόψε στην «ΑΕΚ Αρένα» η Εθνική Ελπίδων της Κύπρου, σε παιχνίδι στο πλαίσιο των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος κάτω των 21 ετών.

Πρωταγωνιστές για το συγκρότημα του Γιάννου Οκκά ήταν οι Ανδρόνικος Κακουλλής και Ιωάννης Κωστή, οι οποίοι σημείωσαν από δύο γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών στο πρώτο ημίχρονο.

Ο παίκτης της Ομόνοιας σκόραρε στο 31' και στο 41', ενώ ο παίκτης του Ολυμπιακού Πειραιώς σκόραρε στο 33' και στο 38'. Το πέμπτο γκολ σημείωσε ο Γιάννης Γερολέμου, με την έναρξη της επανάληψης, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πικής με κοντινή προβολή στο 62', μετά από ασίστ του Δανιήλ Παρούτη.

Πλέον, η Κύπρος βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου της με 7 βαθμούς σε τρεις αγώνες στον τέταρτο όμιλο των προκριματικών. Ακολουθούν με αγώνες λιγότερους η Ελλάδα, η Ισλανδία και η Πορτογαλία.