Βαριά ήττα με πεντάρα για την Εθνική Ελπίδων

Παρά το γεγονός πως το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 0-1, γνώρισε την ήττα με 5-1

Δεν τα κατάφερε η Εθνική μας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ελπίδων κόντρα στην Ολλανδία. Παρά το γεγονός πως το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 0-1, γνώρισε την ήττα με 5-1.

Η Εθνική μας προηγήθηκε στο 11ο λεπτό με τον Ρούελ Σωτηρίου. Πέντε λεπτά αργότερα οι Ολλανδοί έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τέρμα απ’ την άσπρη βούλα και σκόρερ τον Κοπμέινερς. Στο 26 ο Ντε Βιτ έγραψε το 2-1, με τον Σίρχαους στο 29’ να πετυχαίνει το 3-1.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ήρθαν και τα άλλα δυο τέρματα των Ολλανδών. Συγκεκριμένα στο 86’ ο Ντε Βιτ πέτυχε το δεύτερο του τέρμα στον αγώνα, ενώ στο 90+1 ήρθε το 5-1 απ’ τον Ζίφουικ.

Η Κύπρος ξεκίνησε το σημερινό παιχνίδι με τους Παρασκευά, Σιέλη, Παπαμιχαήλ, Άδωνη, Αρτυματά, Κορρέα, Γερολέμου, Χατζηπασχάλη, Πολυκάρπου, Π. Λουκά, Σωτηρίου.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση