Νίκη ελπίδας ανόδου για Freedom24 Krasava Ε.Ν.Υ. Διγενή Ύψωνα

Μεγάλο τρίποντο της ομάδας του Ύψωνα με 1-0 επί της Ομόνοιας Αραδίππου

Μεγάλη νίκη πήρε η Freedom24 Krasava Ε.Ν.Υ. Διγενή Ύψωνα επικρατώντας με 1-0 της Ομόνοιας Αραδίππου στο Τσίρειο στάδιο και έμεινε ζωντανή για την μάχη της ανόδου στην Α’ Κατηγορία.

Η ομάδα της Αραδίππου έχασε πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι και ήταν κάτι που της στοίχησε. Από την άλλη η ομάδα του Ύψωνα με γκολ του Ρουσιά στο 62’ πήρε σημαντικό τρίποντο που την ανέβασε στους 35 βαθμούς στην 5η θέση. Η Ομόνοια Αραδίππου έμεινε στην 3η θέση με 40 βαθμούς, όμως αν κερδίσει ο Ολυμπιακός που έχει αγώνα λιγότερο τότε θα πέσει μετά από αρκετό καιρό στην 4η θέση.

Το 24sports σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

90' Έξι λεπτά καθυστερήσεις

86’ Τριπλή αλλαγή για την ΕΝΥ.  Έξω Χαραλάμπους, μέσα ο Χαλέκ. Έξω ο Καράσουσκς, μέσα ο Κκώστης. Μέσα και ο Γεωργίου.

81’ Αλλαγή για την Ομόνοια Αραδίππου. Έξω οι Καλλής και Κουρούπης, μέσα Κουμπαρής και Καραγιώργης.

78' Έξω ο Τιάγκο, μέσα ο Οικονομίδης

77' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια, Χαβέλκα εντός περιοχής το σουτ, η μπάλα έξω.

72' Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια Αραδίππου. Μέσα Οι Φώτη και Βασιλείου, έξω οι Ποντικός και Σιήκκης.

63' Γκολ 1-0 η Freedom24 με τον Ρουσιά, μπαλιά του Καρασάουσκας, με κεφαλιά ο Κύπριος φορ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

58’ Αλλαγή για την Ομόνοια Αραδίππου. Έξω ο Ανθίμου, μέσα ο Μεκαουί.

48' Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46' Έναρξη β' μέρους

45' Τέλος πρώτου μέρους 0-0. Καλύτερη η Ομόνοια Αραδίππου, μπορούσε για το γκολ.

40' Κεφαλιά του Ρουσιά η μπάλα έξω

35' Καλύτερη η Ομόνοια μέσα στο γήπεδο

28' Νέα τεράστια φάση για την Ομόνοια, ο Αβραάμ μόνος στο ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα έξω.

20' Σουτ του Καλλή η μπάλα έξω

13' Αντίδραση για τον Ύψωνα, σουτ μακρινό του Ρουσιά, η μπάλα στο δοκάρι και έξω.

10' Πρώτη φάση στο ματς, σουτ του Ποντικού, έδιωξε ο Κοντογιάννης το τελείωμα μετά του Αβραάμ δεν βρήκε στόχο, όμως ήταν σε θέση οφσάιντ.