Συμβιβασμός στο «Δασάκι»

Εθνικός Άχνας και ΠΑΕΕΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν Εθνικός Άχνας και ΠΑΕΕΚ στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Η ομάδα τη Κερύνειας άνοιξε το σκορ στο 15’ μετά από δυνατή κεφαλιά του Κουμή. Ο Εθνικός πίεσε αλλά δεν βρήκε το γκολ της ισοφάρισης μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Χαραλάμπους σκόραρε δύο φορές (63’, 74’) και γύρισε το παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 84’ με τον Χατζηκωνσταντή.

Οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν με τον ένα βαθμό της ισοπαλίας και πλέον επικεντρώνονται στην επόμενη αγωνιστική.

Η ιστοσελίδα σας μετέφερε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90+7' Τέλος παιχνιδιού

90' Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος

85' Ξανά όλα ίσα

84' 2-2 η ΠΑΕΕΚ με τον Χατζηκωνσταντή!

75' Ολική ανατροπή από την ομάδα της Άχνας

74' 2-1 ο Εθνικός, εύστοχος από τα έντεκα βήματα ο Χαραλάμπους!

72' Πέναλτι για τον Εθνικό! Ο Χατζηκωνσταντή ανέτρεψε τον Χαραλάμπους

71' Τριπλή αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ, Τσολάκης, Μπρους και Σόκοβιτς εκτός, μέσα οι Λουβαρής, Μπλεργκ και Χρυσοστόμου

70' Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους, Ηλία και Καλλένος εντός, εκτός οι Ράνος και Γκόμες

63' Ισοφαρίζει ο Εθνικός με ωραίο πλασέ του Χαραλάμπους!

60' Σουτ του Μοράις, αποκρούει ο Πέτρου και στη συνέχεια διώχνει πάνω στη γραμμή ο Κυπριανού!

50' Ασφυκτική η πίεση από τον Εθνικό ο οποίος ψάχνει την ισοφάριση

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Μπροστά η ΠΑΕΕΚ με 0-1

40' Σουτ στη κίνηση από τον Βάντερ, μαζεύει εύκολα ο κίπερ της ΠΑΕΕΚ

37' Μακρινό σουτ του Ηλία, αποκρούει ο Μιλοσάβλεβιτς

29' Πλασέ από τον Γκόμες, μαζεύει ο Μιλοσάβλεβιτς

20' Καλό σουτ από τον Μάρκο Χαραλάμπους, φλερτάρει με δεύτερο γκολ η ΠΑΕΕΚ

16' Νέα δεδομένα στο παιχνίδι

15' Ανοίγει το σκορ η ΠΑΕΕΚ κόντρα στη ροή του αγώνα! Μετά από σέντρα του Μοράις, ο Κουμή με δυνατή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Πέτρου!

10' Καλύτερος ο Εθνικός μέχρι στιγμής

7' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό, ο Βάντερ έκανε τη σέντρα, ο Γκόμες πήρε την κεφαλιά και ο Κμοβς έδιωξε πάνω στη γραμμή!

4' Καλός ο ρυθμός του αγώνα

1' Σέντρα στο παιχνίδι

-3 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Εθνικός Άχνας: Πέτρου, Κέζος, Ηλία, Βάντερ, Ράνος, Γκόμες, Γκουντόπνιακ, Χαραλάμπους, Κυπριανού, Χριστοφή, Καλογήρου

ΠΑΕΕΚ: Μιλοσάβλεβιτς, Τσολάκης, Κουμή, Σόκοβιτς, Μοράις, Οκκαρίδης, Μπρους, Σμόβς, Αντωνιάδης, Χαραλάμπους, Χατζηκωνσταντή

Διαιτητής: Κώστας Ροβέρτος