Έσωσε τον βαθμό με «buzzer beater» ο Εθνικός!

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 90+4’ την Πέγεια

Με την αναμέτρηση της Πέγειας με τον Εθνικό Άχνας άνοιξε σήμερα η αυλαία της 7ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Ο αγώνας στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας έληξε ισόπαλος 1-1. Η Πέγεια άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Ντόλεζαλ και ο Εθνικός ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Γκόροπτσεκ.

Με τη στήριξη της ΚΟΠ ο αγώνας μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision.

Βαθμολογία: Οθέλλος Αθηαίνου 42, Εθνικός Άχνας 39, ΑΕΖ 39, Πέγεια 37, ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος 34, Ομόνοια 29Μ 33, Ομόνοια Αραδίππου 29, ΜΕΑΠ 26 βαθμούς.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της 7ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν ως ακολούθως (15:00):