Β' Κατηγορία: Προχώρησαν νικηφόρα ΕΝΠ και Ερμής

Τα αποτελέσματα των δύο σημερινών αγώνων

Με δύο αναμετρήσεις που αφορούσαν εκκρεμότητες της 14ης και 15ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Στο Παραλίμνι η Ένωση νίκησε με 2-0 τον Ονήσιλλο Σωτήρας σε εκκρεμότητα της 14ης αγωνιστικής και επέστρεψε στην κορυφή.

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο. Στο 5ο λεπτό ο Ανδρέας Ηλία άνοιξε στο σκορ και στο 44ο λεπτό με πέναλτι ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 2-0.

Στην Αραδίππου ο Ερμής νίκησε με 3-0 την Αναγέννηση Δερύνειας σε εκκρεμότητα της 15ης αγωνιστικής και έφτασε στους 35 βαθμούς.

Με τη διεξαγωγή των δύο αγώνων ολοκληρώθηκαν οι εκκρεμότητες για τις πρώτες 18 αγωνιστικές του Πρωταθλήματος.

Η πρώτη εξάδα: ΕΝ Παραλιμνίου 38, Ακρίτας Χλώρακας 36, Αλκή Ορόκλινης 36, Ερμής Αραδίππου 35, Νέα Σαλαμίνα 35, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 34 βαθμοί.