Ματσάρα με επική ανατροπή Ασίλ

Νίκη με ανατροπή και 7 τέρματα

Στον πρώτο αγώνα της νέας χρονιάς του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας, για τον πρώτο όμιλο, στο Στάδιο ΑΕΚ Αρένα μετά από συναρπαστική εξέλιξη ο ΑΣΙΛ Λύσης νίκησε με ανατροπή με 4-3 τον Άρη.

Ο ΑΣΙΛ άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Χρυσοβαλάντη Καπαρτή και στο 8ο λεπτό ο Άρης ισοφάρισε με πέναλτι του Vlijter. Στο 27ο λεπτό ο Ντελμίρο Νασιμέντο έδωσε προβάδισμα για τη φιλοξενούμενη ομάδα, 2-1.

Στο 39ο λεπτό ο Γιώργος Μαλεκκίδης με κεφαλιά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 για τον Άρη.

Στο 60ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-2 με τον Καπαρτή και στο 74ο λεπτό ο Παλαβεσίνο, που μπήκε αλλαγή στο παιχνίδι, ισοφάρισε σε 3-3.

Στο 81ο λεπτό με δυνατό σουτ του Χρίστου Χατζηπασχάλη ο ΑΣΙΛ πήρε προβάδισμα, 4-3 και αυτό το γκολ αποδείχτηκε αρκετό για να του χαρίσει τη νίκη.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στο Τσίρειο Στάδιο επικράτησε ο Άρης με 2-1 από τέρματα που πέτυχαν οι Νικόλας Ματθαίου (20') και Μπαράρο (57' πεν.), ενώ για τον ΑΣΙΛ σκόραρε στο 59ο λεπτό ο Ανδρέας Κωμοδίκης.

Στον πρώτο όμιλο απομένει ο αγώνας της Αγίας Νάπας με τον ΑΣΙΛ Λύσης για να ολοκληρωθούν οι εκκρεμότητες και ορίστηκε να συνεχιστεί την Τετάρτη 8 Ιανουαρίου από το χρονικό σημείο της διακοπής του.

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο θα ολοκληρωθεί το Σάββατο 4 Ιανουαρίου ως ακολούθως: