Χριστούγεννα στην κορυφή ο Άρης!

Κέρδισε την Ομόνοα Αραδίππου

Στην κορυφή της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου της Β΄ κατηγορίας κλείνει το 2019 ο Άρης, μετά τη νίκη του με 1-0 επί της Ομόνοιας Αραδίππου. Με αυτό τον τρόπο εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Καρμιώτισσας από τον ΑΣΙΛ με 2-1.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημείωσε ο Ματθαίου στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Στο άλλο παιχνίδι για τον ίδιο όμιλο η ΕΝΥ-Διγενής Ύψωνας κέρδισε με 1-0 την Ομόνοια Ψευδά και πλασαρίστηκε στην έκτη θέση.

Σημειώνουμε πως Άρης, Καρμιώτισσα, Αγία Νάπα και ΑΣΙΛ θα είναι η τετράδα για τον όμιλο τίτλου σε αυτόν τον όμιλο ενώ Αλκή, ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα, Ομόνοια Αραδίππου και Ομόνοια Ψευδά θα παλέψουν για τη σωτηρία τους.

ΑΡΗΣ: Τελευταία Ενημέρωση

Άρης: Σε βαθιά κρίση

Πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο οι περσινοί πρωταθλητές – Τελικός το επερχόμενο ματς με την ΑΕΚ