Προβάδισμα για Εθνικό Άχνας, Ομόνοια 29Μ και Καρμιώτισσα

Το σκηνικό στο πρωτάθλημα Νέων Β' Κατηγορίας

Με τις αναμετρήσεις της 22ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Β' Κατηγορίας.

Οι τρεις ομάδες που προπορεύονται και διεκδικούν άνοδο, τέσσερις αγωνιστικές πριν από τη λήξη του Πρωταθλήματος διατήρησαν τις θέσεις τους και τη διαφορά από την 4η της κατάταξης ΠΑΕΕΚ.

Ο Εθνικός Άχνας παρά το γεγονός ότι αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 στην έδρα του με αντίπαλο τη ΜΕΑΠ, παρέμεινε στην κορυφή με 46 βαθμούς. Ο Βασιλειάδης έδωσε προβάδισμα στη φιλοξενούμενη ομάδα στο 76ο λεπτό και ο Εθνικός ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Σαββίδη.

Ακολουθούν με 45 βαθμούς η Ομόνοια 29Μ που έφερε ισοπαλία 0-0 εκτός έδρας με αντίπαλο το ΘΟΪ Λακατάμιας και η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών που επικράτησε εκτός έδρας με 4-0 του Εθνικού Άσσιας.

Η 4η της κατάταξης ΠΑΕΕΚ ηττήθηκε στην Αραδίππου από την τοπική Ομόνοια με 4-1 και παρέμεινε στους 38 βαθμούς.