Ανώτατη Κ-17: Στην κορυφή ο ΑΠΟΕΛ μετά την ήττα της Ομόνοιας

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου

Στην 8η αγωνιστική μπήκε το πρόγραμμα της πρώτης φάσης του Πρωταθλήματος Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-17 και μετά την εκτός έδρας ήττα της Ομόνοιας από τον Απόλλωνα με 2-0, στην κορυφή πέρασε ο ΑΠΟΕΛ με 19 βαθμούς.

Με δύο τέρματα του Ιωάννη Αβραμίδη ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε εκτός έδρας της Αγίας Νάπας με 2-1.

Ο Χρίστος Σιημητρά στο 75ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα και στις καθυστερήσεις ο Μιχαήλ Χαραλάμπους διαμόρφωσε το 2-0 στη νίκη επί της Ομόνοιας

Σήμερα επίσης έγιναν οι αγώνες ΑΕΚ - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 2-0, Πάφος FC - Νέα Σαλαμίνα 4-2 και ΑΕΛ - Ανόρθωση 4-0.

Η τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης είναι ορισμένη για το Σαββατοκύριακο 26-27 Νοεμβρίου και περιλαμβάνει τις ακόλουθες αναμετρήσεις: