Ομόνοια – Άρης 3-1: Φιλική τριάρα με δοκιμές

Ο Χένιγνκ Μπερκ έδωσε χρόνο σε παίκτες που το είχαν ανάγκη

Η Ομόνοια τα είπε σε φιλική αναμέτρηση με τον Άρη στο «Ηλίας Πούλλος» με το τελικό σκορ να είναι στο 3-1. Ο Χένινγκ Μπεργκ έδωσε χρόνο συμμετοχής ποδοσφαιριστές που το είχαν ανάγκη. Τα τέρματα της Ομόνοιας πέτυχαν οι Κούσουλος, Τζιωνής και Κακκουλής, ενώ για τον Άρη είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 ο Κλεόφιλο.

Η εξέλιξη του αγώνα:

90' Τέλος αγώνα, νίκη με 3-1 για την Ομόνοια

78' Εντυπωσιακή επέμβαση του Παναγή σε δυνατό σουτ εκτός περιοχής

77' ΓΚΟΛ 3-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Σέντρα του Μανρίκε από δεξιά, κεφαλιά του Κατελάρη, έδιωξε ασταθώς ο τερματοφύλακας και στην επαναφορά ο Κούσουλος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με κοντινό πλασέ

76' Δυνατό σουτ του Μίκου εκτός περιοχής, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

75' Αλλαγή για την Ομόνοια ο Σάκκης στη θέση του Χούμποτσαν

75' Δυνατό σουτ του Ορτέγα, η μπάλα έξω

67' Σουτ του Φέλεκ, ο Χούμποτσαν απομακρύνει την μπάλα πάνω στη γραμμή της εστίας

57' Ο Άρης σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ

54' Σουτ του Κλεόφιλο εντός περιοχής, ο Παναγή έδιωξε σωτήρια, η μπάλα πήρε ύψος, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε

46′ Αλλαγή, ο Χαραλάμπους στη θέση του Κακουλλή

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 2-1 μπροστά στο σκορ η Ομόνοια

43' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ορτέγα, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έξω

40' ΓΚΟΛ 2-1: Ο Άρης μειώνει με κοντινό πλασέ του Κλεόφιλο

33' Ωραία συνεργασία των Ορτέγα και Μίκου, το πλασέ του πρώτου έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Άρη

27' ΓΚΟΛ 2-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Υπέροχη ατομική προσπάθεια του Κακουλλή, ο οποίος με ωραίο σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για δεύτερη φορά

21' ΓΚΟΛ 1-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Συρτή σέντρα του Μανρίκε από αριστερά, κοντινή προβολή του Τζιωνή και η ομάδα μας ανοίγει το σκορ

20' Ωραία απόκρουση του Παναγή σε κοντινό πλασέ του Ντελμίρο

17' Σουτ του Κούσουλου, έξω

14' Κίτρινη στον Περέιρα

10' Κεφαλιά του Βίλντε η μπάλα πάνω από την εστία

1' Εκτέλεση κόρνερ του Μανρίκε, κεφαλιά του Κούσουλου, έξω

Διαβάστε τις αρχικές ενδεκάδες:

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή, Περέιρα, Μανρίκε, Παναγιώτου, Χουμποτσάν, Κούσουλος, Κατελάρης, Ορτέγα, Τζιωνής, Κακουλλής, Μίκου.

Στον πάγκο: Κυριακίδης, Σάκκης, Παπαθεοχάρους, Χαραλάμπους και Λοΐζου.

ΑΡΗΣ: Σωφρονίου, Ντελμίρο, Κέζος, Νούνο, Ελευθερίου, Μόργκαν, Μαλεκκίδης, Κυριάκου, Μπάρμπαρο, Ματθαίου, Βίλντε