Ομόνοια-Άρκα Γκντίνια 1-2: Φιλική ήττα με ανατροπή (pics+vids)

Τρεις οι αλλαγές στην αρχική ενδεκάδα από τον Χένινγκ Μπεργκ

Την ήττα με 2-1 γνώρισε σήμερα το απόγευμα η Ομόνοια από την Άρκα Γκτίνια στο 2ο φιλικό προετοιμασίας της στην Πολωνία. Οι «πράσινοι» έδειξαν σημάδια βελτίωσης απέναντι στους Πολωνούς, ωστόσο δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα που πήραν στο σκορ και ηττηθήκαν.

Το θετικό και το... αρνητικό

Αν και η ομάδα του Μπέργκ προηγήθηκε στο 24ο λεπτό μετά από κόρνερ του Γκόμεθ και κεφαλιά του Λούφτνερ οι Πολωνοί γύρισαν το παιχνίδι στο 26ο λεπτό με πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής πάνω στον Κούσουλο και στο 86ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο Χένινγκ Μπεργκ χρησιμοποίησε συνολικά 21 ποδοσφαιριστές, αφήνοντας στο πάγκο μόνο τον Αντωνίου (τερματοφύλακας). Σε σχέση με το προηγούμενο φιλικό παιχνίδι, απέναντι στην Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ, υπήρξαν 3 αλλαγές, καθώς οι Γκόμεθ, Κούσουλος και Ραμίρεζ πήραν τις θέσεις των Κατελάρη, Λάνγκ και Άλβες.

Αναλυτικά η ενδεκάδα και τα λεπτά συμμετοχής των ποδοσφαιριστών στο σημερινό ματς:

Κυριακίδης (62′ Νικολάου), Λούφτνερ (61′ Παναγιώτου), Κούσουλος, Περέιρα (45′ Μαυρίας), Μανρίκε (79′ Λοϊζου), Γκόμεθ (45′ Λανγκ), Γκόμες (73′ Κατελάρης), Ραμίρες (79′ Χαραλάμπους), Τιάγκο (73′ Άλβες), Χριστοφή (45′ Μόντες), Νταρμπισάιαρ (61′ Κακουλλής).

Δείτε πως κάλυψε τον αγώνα η ιστοσελίδα μας με όλη την έκβαση του αγώνα:

90' Τέλος αγώνα, ΟΜΟΝΟΙΑ - ΑΡΚΑ 1-2.

90' Μπαλιά από τον Μόντες, ο Παναγιώτου πλασάρει απέναντι από τον τερματοφύλακα όμως η μπάλα αποκρούεται.

88' Εκτός περιοχής σουτ από τον Κατελάρη, αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

84' Γύρισμα του Μαυρία και σουτ του Άλβες από το ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια.

82' Γίνεται το 2-1 για την Άρκα με εκτέλεση φάουλ.

79' Λοϊζου και Χαραλάμπους αντί Μανρίκε και Ραμίρεζ.

76' Σουτ του Άλβες από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

74' Διαγώνιο, συρτό σουτ εντός περιοχής από πλευράς Άρκα, η μπάλα έξω.

73' Άλβες και Κατελάρης αντί Τιάγκο και Γκόμες.

61' Κακουλλής και Παναγιώτου αντί Νταρμπισάιαρ και Λούφτνερ. Καθώς και ο Νικολάου κάτω από τα δοκάρια στην θέση του Κυριακίδη.

60' Oλοκληρώθηκε και το δεύτερο, απομένει ακόμη ένα των 30 λεπτών.

60' Σουτ από τον Μόντες, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

52' Εκτέλεση κόρνερ του Τιάγκο, κεφαλιά από τον Λούφτνερ με τη μπάλα να περνά μόλις έξω.

51'  Σουτ του Ραμίρεζ από την μικρή περιοχή, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

45' Χριστοφή, Γκόμεθ, Περέιρα δίνουν τη θέση τους στους Μόντες, Λάνγκ και Μαυρία.

43' Κλέψιμο του Ματ σε διεκδίκηση με τον τερματοφύλακα, η μπάλα κατέληξε στον Ραμίρεζ που επιχείρησε σουτ εντός περιοχής στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

41' Σουτ για την Άρκα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα ψηλά έξω.

26' Πέναλτι παραχώρησε ο Κούσουλος το οποίο μετατράπηκε σε γκολ, 1-1.

24' Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκόμεθ στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Λούφτνερ και 1-0 για την Ομόνοια.

16' Απόκρουση του Κυριακίδη σε σουτ εντός περιοχής.

4' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χριστοφή, η μπάλα ψηλά έξω.

1' Έναρξη της αναμέτρησης