Ομόνοια-Μπεϊτάρ 1-3: Φιλική ήττα με δοκιμές (vid+pics)

Έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές ο Χένινγκ Μπεργκ

Η Ομόνοια ηττήθηκε με 3-1 από τη Μπεϊτάρ του Ρόνι Λέβι, στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι επί πολωνικού εδάφους. Ο Χένινγκ Μπεργκ δοκίμασε διάφορα πράγματα δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοδφαιριστές. Το γκολ για την Ομόνοια πέτυχε ο Λανγκ με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ενημέρωση για το παιχνίδι:

90' Τέλος του αγώνα

76' Γκολ για τον Μπεϊτάρ, 1-3. Ο Κονσταντίν νίκησε τον Κυριακίδη με μια μακρινή εκτέλεση φάουλ. Αινφιδιάστηκε ο νεαρός τερματοφύλακας της Ομόνοιας.

70' Ρούμπεν Άλβες και Κατελάρης είναι οι μοναδικοί ενδεκαδάτοι παίκτες της Ομόνοιας που παραμένουν στο παιχνίδι.

65' Ο Κυριακίδης αποκρούει το σουτ του Οχάνα με τη βοήθεια και του δοκαριού. Έφτασε κοντά στο 3-1 η Μπεϊτάρ.

64' Ο Λοέ αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού.

63' Νέες αλλαγές για την Ομόνοια. Λοϊζου, Χαραλάμπους και Μαυρίας πήραν τις θέσεις των Λοέ, Λανγκ και Μανρίκε.

61' Καλό σουτ από τον Κατελάρη, μπλοκάρει ο κήπερ της Μπεϊτάρ.

48' Δεν σημαίνει κάτι η χρησιμοποίηση του Λοέ. Ο ποδοσφαιριστής βρίσκεται εκτός πλάνων.

46' Ο Χριστοφή ήταν προγραμματισμένο να παίξει 30 λεπτά.

46' Σέντρα στο 2ο μέρος.

46' Αλλαγές για την Ομόνοια. Μέσα οι Κυριακίδης, Κούσουλος, Παναγιώτου, Μόντες, Λοέ και Ραμίρες. Έξω οι Νικολάου, Λούφτνερ, Τιάγκο, Β. Γκόμες και Νταρμπισαϊαρ.

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου

45+1 Γκολ για την Ομόνοια, 1-2. Ο Λάνγκ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κοντινή κεφαλιά έπειτα απο κεφαλιά πάσα του Νταρμπισαϊαρ.

45' Ο τερματοφύλακας της Μπεϊτάρ βγαίνει και αποκρούει με το σώμα του το πλασέ του Άλβες.

43' Έχει πολύ καλό ξεπέταγμα ο νεαρός άσος της Ομόνοιας.

42' Ωραία επέλαση του Κακουλή από τα δεξιά, προλαβαίνουν και διώχνουν σε κόρνερ οι Ισραηλινοί.

36' Σηκώθηκαν για ζέσταμα αρκετοί ποδοσφαιριστές της Ομόνοιας.

33' Δείχνει σε καλύτερο βαθμό ετοιμότητας η ομάδα του Ρόνι Λέβι παρά το γεγονός ότι το κυπριακό και το ισραηλίτικο πρωτάθλημα αρχίζουν την ίδια ημερομηνία.

32' Αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Κακουλής στη θέση του Χριστοφή.

31' Γκολ για τη Μπεϊτάρ, 0-2. Ο Κίντα νίκησε τον Νικολάου με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή.

21' Δοκάρι για τη Μπεϊτάρ από τον Κίντα.

17' Ο Χριστοφή πήγε να σουτάρει στην κίνηση μέσα από την περιοχή όμως δεν βρήκε τη μπάλα όπως θα ήθελε, η οποία κατέληξε άουτ.

15' Ο τερματοφύλακας της Μπεϊτάρ αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τιάγκο. Καλή στιγμή για την Ομόνοια.

7' Γκολ για την Μπεϊτάρ με κοντινό πλασέ του Αζουλάι.

2' Προπονητής στη Μπεϊτάρ είναι ο γνωστός μας Ρόνι Λέβι.

1' Σέντρα στο φιλικό.

Η σύνθεση της Ομόνοιας:  Νικολάου (46’ Κυριακίδης), Λούφτνερ (46’ Παναγιώτου), Λανγκ (62’ Μαυρίας), Περέιρα (46’ Κούσουλος), Μανρίκε (62’ Λοϊζου), Κατελάρης, Γκόμες (46’ Λοέ), Άλβες (62’ Χαραλάμπους), Χριστοφή (32’ Κακουλλής), Τιάγκο (46’ Μόντες), Νταρμπισάιαρ (46’ Ραμίρεζ).