«Ο πρόεδρος έλεγε για 4 γκολ με Ομόνοια, πληρωθήκαμε με μετρητά»

Όσα είχε ισχυριστεί ο Μαριάν Νεάγκου το καλοκαίρι του 2021

Σχόλιο για τη συνέντευξη του Φλορέσκου στη Ρουμανία έκανε ο Νεκτάριος Πετεβίνος στον ΣΠΟΡ FM 95,0 το πρωί της Παρασκευής, καλώντας την Αστυνομία να εντοπίσει τον Ρουμάνο και να διερευνήσει την υπόθεση.

Με αφορμή τις δηλώσεις του Ρουμάνου πρώην παίκτη της Ομόνοιας, ο εκπρόσωπος Τύπου του ΑΠΟΕΛ αναφέρθηκε σε μια παλαιότερη συνέντευξη στη Ρουμανία από ποδοσφαιριστή ο οποίος είχε αγωνιστεί σε κυπριακή ομάδα.

Η συνέντευξη είχε παραχωρηθεί στις 2 Ιουνίου του 2021 από τον Μαριάν Νεάγκου, ο οποίος είχε αγωνιστεί στην Καρμιώτισσα στο δεύτερο μισό της σεζόν 2014-15.

Ο Νεάγκου είχε αναφερθεί σε φερόμενα γεγονότα και συζητήσεις που έλαβαν χώρα στο ημίχρονο του επαναληπτικού αγώνα κυπέλλου με την Ομόνοια, ο οποίος είχε λήξει 0-5 υπέρ των «πρασίνων» ενώ το αποτέλεσμα του ημιχρόνου ήταν στο 0-0.

Όπως ισχυρίστηκε ο πρώην παίκτης της Καρμιώτισσας, όταν μπήκε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο του αγώνα με την Ομόνοια, άκουσε τον πρόεδρο της ομάδας να μιλά στο τηλέφωνο και να αναφέρεται σε τέσσερα γκολ.

Έκανε λόγο για «περίεργες» αλλαγές από τον προπονητή του, ο οποίος μάλιστα άλλαξε τους παίκτες στην άμυνα ενώ απέσυρε και τον ίδιο από το ματς, με τον ίδιο να χαρακτηρίζει «αστεία» τα τέρματα που δέχτηκε η ομάδα του στην επανάληψη.

Υποστήριξε επίσης ότι αυτός και οι συμπαίκτες του πήραν μια βδομάδα νωρίτερα τους μισθούς τους μετά από αυτό το παιχνίδι, σε μετρητά αντί σε επιταγή όπως συνήθιζε να τους πληρώνει η ομάδα των Πολεμιδιών.