Νίκη της Λέγκια με πρώην Ομονοιάτη!

Οι Πολωνοί κέρδισαν στην έδρα τους τη Φλόρα Ταλίν, έχοντας ως χρυσό σκόρερ τον Ράφαελ Λόπες

Σε παιχνίδι που έγινε στη Πολωνία για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, η Λέγκια Βαρσονίας κέρδισε τη Φλόρα Ταλίν με 2-1.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3’ ο Bartosz Kapustka για την Λέγκια, ενώ στα πρώτα λεπτά τις επανάληψης ο Sappinen έφερε το ματς στα ίσα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 91' ένας πρώην ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας, ο Ράφαελ Λόπες, δίνοντας έτσι τη νίκη στους γηπεδούχους.

Θυμίζουμε ότι ο αγώνας ενδιαφέρει άμεσα την Ομόνοια αφού ως γνωστόν ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τους «πράσινους» στο τρίτο προκριματικού του Τσάμπιονς Λιγκ, αν αυτοί ανατρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα απέναντι στη Δυναμό.

Σε αντίθετη περίπτωση, το «τριφύλλι» θα βρει απέναντι του τον ηττημένο του ζευγαριού στον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Δείτε πως κάλυψε τον αγώνα η ιστοσελίδα μας:

91' ΓΚΟΛ! 2-1, ο Ράφαελ Λόπες δίνει ξανά προβάδισμα στην ομάδα του.

70' Πιέζει για να πάρει εκ νέου κεφάλι στο σκορ η Λέγκια

53' ΓΚΟΛ! 1-1 Ισοφαρίζει η Φλόρα ο Rauno Sappinen. Η ασίστ έγινε από τον Ojamaa.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο στη Πολωνία.

Το γρήγορο γκολ της Λέγκια, συνεχίζει να κάνει τη διαφορά.

3' ΓΚΟΛ! Ανοίγουν το σκορ οι Πολωνοί με τον Bartosz Kapustka.