Ήττα στο δυνατό τεστ του Ρέντη

Η Ομόνοια έχασε με 3-0 από τον πολύ πιο έτοιμο Ολυμπιακό

Φιλική ήττα με 3-0 από τον Ολυμπιακό Πειραιώς στις προπονητικές εγκαταστάσεις των «ερυθρολεύκων» στου Ρέντη δέχτηκε η Ομόνοια.

Η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ είχε την ευκαιρία να μετρήσει δυνάμεις απέναντι σε έναν πολύ δυνατό, αλλά και πολύ πιο έτοιμο αγωνιστικά αντίπαλο, στην πρόβα τζενεράλε του πριν τον επαναληπτικό της φάσης των «32» του Γιουρόπα Λιγκ κόντρα στη Γουλβς. Είχε την κορυφαία ευκαιρία της στο 12' με τον Τιάγκο Γκόμεθ, το σουτ του οποίου σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ είχε άλλες δύο καλές στιγμές αργότερα ξανά με τον Τιάγκο και ξανά με τον Ισπανό (δείτε τις σε βίντεο εδώ).

Τα γκολ των «ερυθρολεύκων» σημειώθηκαν στο 39', το 45' και το 54' με τους Ομάρ, Βαλμπουενά και Ραντζέλοβιτς αντίστοιχα.

Θυμηθείτε την περιγραφή της αναμέτρησης:

90+3' Τέλος αγώνα.

90' Aπόκρουση του Φαμπιάνο σε σουτ του Τοροσίδη.

78' Σάββα αντί Γκόμεθ.

74' Τριπλή αλλαγή από τον Μπεργκ. Τζιωνής, Ματ και Κίκο μπαίνουν αντί των Κακουλλή, Μποτεάκ και Λέσιακς.

64' Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Έξω Χούμποτσαν και Γκόμες, μέσα Λοϊζου και Κούσουλος.

62' Διαγώνια εκτέλεση φάουλ του Γκόμεθ, η μπάλα έφυγε λίγο έξω. Υπενθυμίζουμε ότι από το πόδι του Ισπανού βγήκε η καλύτερη ευκαιρία των «πρασίνων» στο ματς (σουτ στο δοκάρι στο 12').

54' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Ραντζέλοβιτς.

49' Πολύ καλή ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Τιάγκο, το σουτ του οποίου μετά την μπαλιά του Λέσιακς έφυγε μόλις έξω.

46' Ξεκίνησε το β' μέρος.

45' Τέλος ημιχρόνου.

45' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά. Δείτε εδώ το γκολ.

39' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Ομάρ επωφελήθηκε από λάθος του Λούφτνερ και αν και την πρώτη του προσπάθεια την απέκρουσε ο Φαμπιάνο, οι γηπεδούχοι σκόραραν στην επαναφορά και άνοιξαν το σκορ.

36' Απόκρουση του Φαμπιάνο σε δυνατό σουτ του Καμαρά.

31' Κεφαλιά του Μασούρα, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

20' Εκτός περιοχής σουτ του Λέσιακς, η μπάλα έφυγε έξω.

18' Άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Καμαρά.

12' Δοκάρι για την Ομόνοια! Ο Γκόμεθ δοκίμασε εκτός περιοχής σουτ κι έστειλε την μπάλα στην οριζόντα δοκό.

6' Ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας της Ομόνοιας λέει και πάλι «όχι» στον Μασούρα, αυτή τη φορά σε δυνατό σουτ που δοκίμασε ο παίκτης του Ολυμπιακού.

3' Ο Φαμπιάνο απέκρουσε τετ-α-τετ του Μασούρα.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση.

Eντεκάδες:

Ολυμπιακός: Σα, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Ελ Αραμπί, Μασούρας, Τσιμίκας, Μπα, Βαλμπουενά, Σισέ, Γκασπάρ.

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Χούμποτσαν (64' Κούσουλος), Λέτσιακς (74' Κίκο), Λανγκ, Λούφτνερ, Γκόμες (64' Λοΐζου), Γκόμεθ (78' Σάββα), Μποτεάκ (74' Τζιωνής), Μαυρίας, Τιάγκο, Κακουλλής (74' Ντάρμπισαϊαρ).