Αχρησιμοποίητη αλλαγή... με Άγιαξ

Είδε όλο το ματς από τον πάγκο ο Λοίζου

Ούτε σήμερα (11/02) έμελλε να κάνει ντεμπούτο με τη φανέλα της Χέρενφεν ο Λοΐζος Λοΐζου.

Ο δανεικός από την Ομόνοια ακραίος επιθετικός είδε όλο το παιχνίδι της ομάδας της Φριζίας κόντρα στον Άγιαξ... από τον πάγκο.

Στα του αγώνα, στο "Abe Lenstra" έλαβε τέλος το αήττητο 12 αγωνιστικων του Άγιαξ, με τη Χέρενφεν να αντέχει στην αντεπίθεση των φιλοξενούμενων και να νικάει 3-2, κάνοντας σημαντικό βήμα για παραμονή.

Στο 11ο λεπτό, ο Μπράουντε επιχείρησε σέντρα-σουτ και ο Φαν Άμερσφοουρτ έβαλε το κεφάλι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για τη Χέρενφεν. Στο 21ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Τομ Χέι και, ένα λεπτό αργότερα, τον μιμήθηκε ο Χλάινσον του Άγιαξ.

Η ομάδα του Άμστερνταμ απείλησε με σουτ του Σόσα στο 28' και, δέκα λεπτά αργότερα, δέχθηκαν και δεύτερο γκολ. Ο Οσάμα Σαραουί, με διπλή προσπάθεια, νίκησε τον γκολκίπερ Ραμάχ, για το 2-0 της Χέρενφεν. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Άγιαξ είχε καλή στιγμή να μειωσει το σκορ, αλλά αυτό, όχι μόνο δεν συνέβη, αλλά, στα 42 δευτερόλεπτα από την έναρξη της επανάληψης, οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-0, με διπλή προσπάθεια και δεύτερο προσωπικό γκολ του Φαν Άμερσφοουρτ.

Τελικά, ο Άγιαξ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, έστω και με αυτογκόλ του Μπόγκνιεβιτς, στο 51ο λεπτό. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν ακόμα περισσότερο, στο 79ο λεπτό. Από πάσα του Γκουϊγέρ, ο Τσούμπα Άκπομ μείωσε σε 3-2, με τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ να έρχεται από τον πάγκο και να ξαναβάζει τον Άγιαξ στο ματς.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Τελευταία Ενημέρωση