Ομόνοια: Με το... αριστερό στη σεζόν η Αραράτ (vid)

Ηττήθηκε στον τελικό του Σούπερ Καπ η αντίπαλος των «πρασίνων»

Με ήττα με σκορ 2-1 στην ημίωρη παράταση από την Νοά στον τελικό του Σούπερ Καπ Αρμενίας, «εγκαινίασε» τη νέα σεζόν η Αραράτ.

Η αντίπαλος της Ομόνοιας στον πρώτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ προηγήθηκε στο 60' με τον Μαΐλσον Λίμα, όμως η αντίπαλός της πήρε το τρόπαιο χάρις σε γκολ των Λαβρίσεφ στο 90' και Ντεντέτσκο με πέναλτι στο 99'.

Η Αραράτ τελείωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Χουμάνες στο 116'.

Η Αραράτ αγωνίστηκε με την ακόλουθη ενδεκάδα σε διάταξη 4-2-3-1:

Τσούπιτς, Ντανιλιάν, Βακουλένκο, Νταμτσέφσκι, Χουμάνες, Αλφόνς, Σιαχινιάν, Αλεμάο, Λίμα, Σανόγκο και Οτουνμπάνγιο.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Τζούνιορ, Μενέσες, Αμπαρτσουμιάν, Γκουφράν και Ογκανά.

Δείτε το βίντεο του αγώνα πιο κάτω:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YRMedjj4Eoc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>