Χάνι... η άμυνα της ΑΕΛ

Ο Ολυμπιακός εκθέτει τους «γαλαζοκίτρινους»

Καλύτερο 45λεπτο δύσκολα θα μπορούσε να είχαν φανταστεί οι άνθρωποι του Ολυμπιακού! Οι «μαυροπράσινοι» έκαναν σπουδαία εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο του ημιτελικού κυπέλλου κόντρα στην ΑΕΛ και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ομάρ Χάνι, αλλά και ένα τρομερό γκολ του Κοστόφ ενδιάμεσα, προηγείται με 3-1 στην ανάπαυλα.

Ο Ιορδανός εξέθεσε τα μαζεμένα λάθη στην άμυνα των «γαλαζοκιτρίνων» στο πρώτο γκολ (δες εδώ), ενώ ο Βούλγαρος βρέθηκε μόνος του στην αντίπαλη περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ και με τρομερό βολέ έγραψε το 2-0.

Η ΑΕΛ μείωσε ενδιάμεσα με τον Αντάμοβιτς, όμως ο Χάνι εκμεταλλεύτηκε ένα ακόμα λάθος στην άμυνα των «γαλαζοκιτρίνων», αυτή τη φορά από τον Σάντος, έφυγε απέναντι από τον Βοζίνια και πλάσαρε ιδανικά γράφοντας το 3-1 με το οποίο έκλεισε το πρώτο μέρος του αγώνα.