Τορναρίτης: «Όταν η Δόξα έμεινε με 10 μας κέρδισε»

Δηλώσεις του γενικού αρχηγού του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός παρά το γεγονός πως βρέθηκε μπροστά στο σκορ από νωρίς, και είδε τον αντίπαλο του να μένει με 10 ποδοσφαιριστές (όταν το σκορ ήταν στο 1-1), έχασε. Μετά το τέλος του αγώνας ο γενικός αρχηγός της ομάδας, Χριστόφορος Τορναρίτης, παραχώρησε δηλώσεις στην κάμερα της Cytavision.

Αναλυτικά:

«Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο και φάνηκε ότι πάμε για μεγάλη νίκη. Δεχθήκαμε ένα γκολ από το πουθενά και μετά πήγαμε στα αποδυτήρια με την ισοπαλία εκεί που χάναμε ευκαιρίες. Όταν έμεινε η Δόξα με 10 παίκτες δεν ξέρω τι πάθαμε. Φαίνεται ότι πίσω έχουμε θέματα που πρέπει να δούμε με τον προπονητή μας. Eνώ μπροστά είμαστε καλοί πίσω έχουμε πρόβλημα. Οι μεταγραφές τελείωσαν, περιμένουμε ένα ποδοσφαιριστή μέχρι την Τρίτη και αυτά είναι για φέτος. Πρέπει να βελτιωθούμε. Εγώ αυτό που λέω είναι πως για να κερδίσεις πρέπει να χάσεις. Όταν η Δόξα έμεινε με 10 παίκτες ήταν εκεί που μας κέρδισε. Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος ειδικά στα τελευταία λεπτά. Δεν είχαμε ούτε πάθος ούτε τίποτα».