Πάμπος: «Τα τελευταία 3-4 λεπτά...»

Δηλώσεις του προπονητή του Ολυμπιακού

Ολυμπιακός και Πάφος έμειναν στο 1-1 και πήραν από 1 βαθμό στον αποψινό αγώνα στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής. Ο τεχνικός του Ολυμπιακού έμεινε ικανοποιημένος απ’ την προσπάθεια της ομάδας του αν και θα ήθελε περισσότερη συγκέντρωση στα τελευταία 3-4 λεπτά.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Έχει γίνει ένα παιχνίδι κάτω από αντίξοες συνθήκες. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν βαρύς. Η δύναμη και οι προσωπικές μονομαχίες ξεχώρισαν. Ελέγξαμε το παιχνίδι. Σε κάποια διαστήματα ήμασταν καλύτεροι απ’ την Πάφο και σε κάποια άλλα η Πάφος. Μπορούσαμε να κερδίσουμε. Είχαμε παίκτες που έπαιξαν σε νέες θέσεις γι’ αυτούς ένεκα των προβλημάτων. Είμαι ικανοποιημένος απ’ την προσπάθεια τους. Και εκεί που σκοράραμε ήρθε στο τέλος η ισοφάριση. Δεν θα συζητήσω αν ήταν άουτ ή κόρνερ. Αυτό που ήθελα ήταν τα 3-4 λεπτά έξυπνο παιχνίδι. Η τύχη δεν είναι με το μέρος μας αλλά είμαστε πεισμωμένοι. Θα έρθει η στιγμή που θα πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Ευχαριστώ τους οπαδούς μας που ήταν στο πλάι μας. Καλή επιτυχία στην Πάφο και τον προπονητή της».

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση