Ολυμπιακός-Ακρίτας 5-3: Πεντάρα μεν, αμυντικά κενά δε.. (vid)

Έκανε δοκιμές ο Πάμπος

Την ερχόμενη Δευτέρα(16/9) θα δώσει το επόμενο επίσημο παιχνίδι του ο Ολυμπιακός και ο Πάμπος Χριστοδούλου καλύπτει το κενό με ένα φιλικό απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακας. Οι «Μαυροπράσινοι» πήραν τη νίκη με 5-3. Στο ημίχρονο βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0.

Ο Κα στο 8’ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό, με τον Αζουλάο να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με πέναλτι στο 14’. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε για τα καλά με τον Ζαχαρίου στο 49' και τον Αγίτε στο 55' να αυξάνουν τη διαφορά στο 4-0. Στο 66' ο Ακρίτας μείωσε στο σκορ σε 4-1, με τον Αγίτε όμως να γράφει το 5-1 στο 71'. Το μόνο που κατάφερε ο Ακρίτας μέχρι το τέλος του αγώνα ήταν να μειώσει σε 5-3 με τέρματα στο 80' και το 83'.

Δείτε το γκολ του Αζουλάο στο 14' όπως το μοιράστηκε ο Ολυμπιακός στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης: