«Διορία στον Σωτηρίου μέχρι την Τρίτη να παραδώσει τη σφυρίχτρα»

Καυστικός ο Τορναρίτης του Ολυμπιακού, προειδοποιεί με σοβαρές καταγγελίες

Σφοδρά παράπονα από τη διατησία του Λούκα Σωτηρίου στην αναμέτρηση με αντίπαλο τον Εθνικό στο Δασάκι (νίκη για την Άχνα με 1-0), εκφράζει μέσω Facebook ο αρχηγός του ποδοσφαιρικού τμήματους του Ολυμπιακού, Χριστόφορος Τορναρίτης.

Τα παράπονα του εστιάζονται κυρίως στη φάση στην οποία οι μαυροπράσινοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Πηλέα στην περιοχή, αλλά και στις καθυστερήσεις των γηπεδούχων, που μετέτρεψαν το γήπεδο σε… πανηγύρι, όπως αναφέρει.

Η ανάρτηση του μαζί με το βίντεο:

«Σε αυτή την περίπτωση έχουμε μια καθαρή περίπτωση πέναλτι το οποίο δεν δόθηκε. Τον φωνάζει το VAR στο οποίο έχουμε επενδύσει εκατομμύρια, ενημερώνει τον διαιτητή για την παράβαση αλλά αυτός συνεχίζει απτόητος! Βασικά κατάργησε και το VAR. Όλα για το μεροκάματο…

Απολαύσαμε σήμερα ένα θέατρο του παραλόγου! Μια γελοιογραφία του Λουκά Σωτηρίου. Σε κάποια φάση το γήπεδο έμοιαζε με πανυγήρι... Κράμπες, φορεία, καθυστερήσεις κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο.

Θα του δώσουμε διορία μέχρι την Τρίτη να παραδώσει την σφυρίχτρα και αν δεν το πράξει θα προχωρήσουμε σε ΣΟΒΑΡΕΣ καταγγελείες στα αρμόδια όργανα!».

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση