Ντέρμπι κορυφής για δυνατούς λύτες και σούπερ κέρδη από την Stoiximan!

Ντέρμπι κορυφής περιλαμβάνει η τρίτη αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος Cyta και η μονομαχία Απόλλων-ΑΠΟΕΛ μαγνητίζει τα βλέμματα, σε ένα διήμερο πάντως με κρίσιμα παιχνίδια και για την Ευρώπη και για τον υποβιβασμό.

Κυριαρχεί, βέβαια, όπως είναι λογικό το ντέρμπι στο Τσίρειο ανάμεσα στον Απόλλωνα και τον ΑΠΟΕΛ, την Κυριακή στις 18:00. Στην κορυφή, πλέον, οι «γαλάζιοι» που ξεκίνησαν με δύο νίκες στα πλέι οφ και ανέτρεψαν τα βαθμολογικά δεδομένα της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. Περιμένουν στο Τσίρειο τους «γαλαζοκίτρινους» που μπήκαν με το αριστερό στα πλέι οφ και με δύο ισοπαλίες υποχώρησαν από την πρώτη θέση. Τι «κρύβει» το ντέρμπι κορυφής την Κυριακή;

Το Σάββατο η Νέα Σαλαμίνα φιλοξενεί την ΑΕΚ (17:00) που κυνηγά πλέον την τρίτη θέση, ενώ μία ώρα μετά η Ομόνοια υποδέχεται την ΑΕΛ που ψάχνει απαντήσεις στην αδυναμία που δείχνει στα ντέρμπι (18:00). Για το δεύτερο γκρουπ, όπου κορυφώνεται η αγωνία για τις ομάδες που θα υποβιβαστούν στη δεύτερη κατηγορία, η Ανόρθωση παίζει την Κυριακή στην Πάφο (16:00) και την ίδια μέρα η Αλκή αντιμετωπίζει τη Δόξα (18:00).

Η Stoiximan, η μεγαλύτερη εταιρεία στοιχήματος στην Κύπρο, σας προσφέρει τις καλύτερες επιλογές και στα πλέι οφ του πρωταθλήματος Cyta!

Εστιάζουμε στο σούπερ ντέρμπι της αγωνιστικής, το οποίο η Stoiximan σας προσφέρει με 250+ ειδικά στοιχήματα! Η νίκη του Απόλλωνα δίνει 2.30, η ισοπαλία 3.60 και η νίκη του ΑΠΟΕΛ δίνει 2.80. To over 2.5 γκολ δίνει 1.65, το over 3.5 γκολ δίνει 2.63, το over 4.5 γκολ έχει απόδοση 4.75, το under 1.5 γκολ δίνει 4.15 και το under 2.5 γκολ δίνει 2.15, ενώ το over 1.5 γκολ στο ημίχρονο έχει απόδοση 2.35! Στο 1.55 το GG, στο 2.35 το NG. Θα σκοράρει κάποια ομάδα και στα δύο ημίχρονα; Στο 3.00 η απόδοση του Απόλλωνα, στο 3.45 του ΑΠΟΕΛ! Θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο; Ποντάρετε στο 3.55! Ποιος θα πετύχει το πρώτο γκολ στο ντέρμπι; Στο 3.50 η απόδοση του Ζελάγια, στο 3.75 του Μοράις και του Μπέζιακ, στο 4.50 του Περέιρα και του Νατέλ, στο 6.00 του Παπουλή, στο 8.00 του Ζαχίντ και του Σαρδινέρο. Βλέπετε νίκη με ανατροπή στο σκορ; Στο 7.00 η απόδοση για τον Απόλλωνα, στο 7.50 για τον ΑΠΟΕΛ. Θα δοθεί πέναλτι στο ματς; Απόδοση 2.90! Πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο δίνει 5.50. Γκολ του Απόλλωνα με πέναλτι με απόδοση 6.00 και γκολ του ΑΠΟΕΛ με πέναλτι με απόδοση 6.75.

Εδώ θα βρείτε όλες τις αγορές για το ντέρμπι κορυφής, αλλά και για όλα τα ματς της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ!