Πάμπος: «Αν θέλει να ρίξει ευθύνες ο κόσμος, να τις ρίξει πάνω μου»

Ύψωσε ασπίδα προστασίας στους παίκτες του

Ασπίδα προστασίας προς τους παίκτες του ύψωσε μετά την ήττα από τη Δόξα ο Πάμπος Χριστοδούλου, που στάθηκε στα όσα πέρασε η ομάδα του το προηγούμενο διάστημα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ήταν ένα ισοζυγισμένο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο. Η Δόξα είχε τις προϋποθέσεις για να κάνει το γκολ, αλλά ήταν μοιρασμένο το παιχνίδι. Είχαμε περισσότερη κατοχή και δίκαια ήταν στο 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα πατούσε καλύτερα, είχε περισσότερες δυνάμεις. Δυστυχώς κάποια λάθη μας στοίχισαν. Το πέναλτι ήταν ατυχία, ένα σουτ χτύπησε στο χέρι. Προσπαθήσαμε να ισοφαρίσουμε, η Δόξα βρήκε χώρους και πέτυχε δεύτερο γκολ. Μετά το 2-0 ό,τι δεν κάναμε σε ολόκληρο το παιχνίδι το κάναμε στα τελευταία λεπτά. Για μια ακόμα αγωνιστική ήμασταν άτυχοι και δεν μπήκε το γκολ. Από το 30' μέχρι το 70' οι ποδοσφαιριστές δεν μπορούσαν να κάνουν δύο μέτρα σπριντ για να μαρκάρουν ή για να ξεφύγουν. Εύχομαι σε καμιά ομάδα να μην περάσει ότι περάσαμε εμείς. Εμείς κάτσαμε 25 μέρες εκεί που η ομάδα φορμαρίστηκε μετά το παιχνίδι με την ΕΝΠ. Ένας παίκτης όταν κάτσει 25 μέρες και μετά έχει συνεχόμενα παιχνίδια, είναι αδύνατον να ελέγξεις τις δυνάμεις σου και να μην έχεις τραυματισμούς. Αυτό μας στοίχισε. Δεν νιώθω καλά ούτε εγώ, ούτε οι οπαδοί, ούτε οι άνθρωποι που είναι στο οικοδόμημα της Σαλαμίνας. Οι παίκτες δεν ξέχασαν την μπάλα που ξέρουν, αλλά δυστυχώς έγιναν τόσα πολλά τους τελευταίους δύο μήνες στα οποία δεν θέλω να αναφερθώ. Αυτό που χρειάζεται η ομάδα είναι ηρεμία και να ξαναβρούμε τις δυνάμεις μας. Εύχομαι να μας κατανοεί ο κόσμος, αν θέλει να ρίξει ευθύνες ας τις ρίξει σε μένα και να αφήσει τους ποδοσφαιριστές. Είναι οι τελευταίοι που θέλουν πίεση».