Nέα Σαλαμίνα – Δόξα: Φιλική τριάρα με υπογραφή Κίνγκσλεϊ

Έδειξε ετοιμότητα η ομάδα του Πουρσαϊτίδη

Η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε εύκολα την Δόξα με 3-0 σε φιλική αναμέτρηση που έγινε σήμερα (10/8) στο «Αμμόχωστός». Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη ήταν καλύτερη δείχνοντας πως είναι σε καλό σημείο ενόψει της έναρξης των αγωνιστικών υποχρεώσεων των ομάδων μας. Από την άλλη η Δόξα δεν ήταν και τόσο καλή με την απόδοση της ομάδας του Λούκα Χατζηλούκα να χρίζει αρκετής βελτίωσης.

Σκόρερ για την ομάδα της Σαλαμίνας ήταν ο Κίνγκσλεϊ στην εκπνοή του ημιχρόνου και στο 44ο λεπτό. Από εκεί και πέρα στο 54ο λεπτό ο Ελουντού αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του που απέκρουσε ο Γκρεμπσλ. Πέντε λεπτά αργότερα και στο 59ο λεπτό ο Κορέϊα διπλασίασε τα τέρμα για την ομάδα του . Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε να το δώσει και πάλι ο Κίνγκσλεϊ με πέναλτι στο 86ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση πέναλτι.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Νέα Σαλαμίνα (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Βεσελόφσκι, Λαμπότ, Χριστοφόρου, Ρέινολτς, Τσαμπούρης, Κορέια, Κωστή, Μαριάνοβιτς, Σίμσον, Ελουντού, Κίνγκσλειϊ.

Δόξα (Λούκας Χατζηλούκας): Γκρεμπς, Ντερβίτ, Μιντίκκης, Αλεξάνδρου, Τραϊτσέφσκι, Αρτάμπε, Ασαμόα, Μπόλιεβιτς, Κάρλος, Μέσκα, Καρλάο.