Νέα Σαλαμίνα: Φιλική ήττα από την Ξάνθη

Το γκολ των «ερυθρολεύκων» πέτυχε ο Κίγκσλει

Τη φιλική ήττα με 2-1 από τη Ξάνθη γνώρισε η Νέα Σαλαμίνα. Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κίγκσλει (75'), όμως οι Θρακιώτες «γύρισαν» τον αγώνα με τα τέρματα των Λισγάρα (80') και Γκαργκαλατζίδη (90' ).

Η επίσημη ενημέρωση:

Τελείωσε πριν από λίγο το φιλικό της ομάδας μας με αντίπαλο την Ξάνθη.

Η ομάδα μας παρουσιάστηκε βελτιωμένη από τα προηγούμενα φιλικά παιχνίδια και ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα παρόλο που έχασε με 1-2 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα μετά από υπόδειξη πέναλτι υπέρ της ομάδας της Ξάνθης.

Οι πόλλες αλλαγές στα τελευταία στάδια του αγώνα άλλαξαν τα δεδομένα για την ομάδα μας.

Ο προπονητής μας Σάββας Πουρσαιτίδης χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεση του.

Το γκολ της ομάδας πέτυχε ο αρχηγός της ομάδας μας King με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Το πέναλτι κέρδισε ο ποδοσφαιριστής μας Farshad Noor.

Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους Κίσσα, Τσαμπούρη, Cesar, Reylolds, Fustar, Correia, Κωστή, Marjanovic, Eloundou, Simpson και King.

Το 2ο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους Κίσσα(Λύτρας), Τσαμπούρη, Lambot, Reylolds(Χρυσοστόμου), Fustar(Χ´Κωνσταντή), Correia(Νικολάου), Κωστή(Παναγή), Noor, Eloundou(Σιαθάς), Simpson(Χ´Αντώνης) και King(Χρίστου).

Ευχόμαστε στην ομάδα της ΞΑΝΘΗΣ πολλές επιτυχίες στο Ελληνικό πρωτάθλημα.