Μαγιαμπέλα vs Σεμέδο στους «8»

Έστειλε... σπίτι του το Μαρόκο η Νότια Αφρική

Πρόωρος αποκλεισμός για το Μαρόκο που αποκλείστηκε από την Ν. Αφρική, ομάδα του Μαγιαμπέλα, που έμεινε στον πάγκο.

Η ομάδα του Ρεγκραγκί που έμοιαζε το φαβορί για την κατάκτηση του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, επιστρέφει από τη φάση των «16» σπίτι της. Διότι έπεσε στην… παγίδα της Νοτίου Αφρικής, ηττήθηκε με 2-0 και αποκλείστηκε. Αντιθέτως, το σύνολο του Ούγκο Μπρόος έφυγε για τα προημιτελικά όπου θα κοντραριστεί με το Πράσινο Ακρωτήρι. Έτσι ο Μαγιαμπέλα θα βρει απέναντί του τους Σεμέδο (Ομόνοια) και Ρόκα Σάντος (ΑΕΖ).

Στα αμιγώς αγωνιστικά, το Μαρόκο είχε τον έλεγχο, αλλά η Νότια Αφρική την ουσία, βρίσκοντας το προβάδισμα στο 57ο λεπτό με τον Μακγκοπά! Λίγο αργότερα, ο Ρεγκραγκί έριξε στο ματς τον Ελ Κααμπί και ο φορ του Ολυμπιακού κέρδισε πέναλτι, αφού το σουτ του πήγαινε προς το τέρμα και ο Εμβαλά σταμάτησε την μπάλα με το χέρι! Ο Χακίμι, όμως, ανέλαβε την εκτέλεση και αστόχησε!

Λίγο αργότερα, ο Άμραμπατ αποβλήθηκε (90’+2’) και η Νότια Αφρική στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με τον Μοκοένα για το τελικό 2-0. Κάπως έτσι, ο Ελ Κααμπί επιστρέφει πρόωρα στον Ολυμπιακό!

Α Κατηγορία: Τελευταία Ενημέρωση