Ο Χριστοφή της στέρησε την νίκη!

Ένα γκολ του Χριστοφή στο τέλος χάρισε τον βαθμό στην Δόξα και στέρησε την νίκη στην Καρμιώτισσα

Στο 1-1 έμειναν Καρμιώτισσα και Δόξα στο «Στέλιος Κυριακίδης» στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με το γκολ του Σάσι ωστόσο λίγο πριν το τέλος του αγώνα, ο Χριστοφή με σουτ εντός περιοχής ισοφάρισε και χάρισε στην Δόξα έναν υπερπολύτιμο βαθμό.

Α’ Ημίχρονο

Ένα τραγικό λάθος στην άμυνα της Δόξας από τον Μουκτάρη, έδωσε την ευκαιρία στον Ι.Σάσι να φύγει στην κόντρα και να πλασάρει τον Σισκόφσκι για το 1-0 της Καρμιώτισσας στο 17ο λεπτό του αγώνα. Στο 26’ ο Εγγλέζου έκανε κάτι σαν σέντρα-σουτ και ανάγκασε τον Τούμπα σε δύσκολη επέμβαση.

Στο 37’ η Δόξα απείλησε με το πολύ καλό σουτ που έπιασε ο Σαντίκ εντός της μεγάλης περιοχής, ωστόσο η μπάλα πέρασε ψηλά εκτός.

Λίγα λεπτά μετά ο Κίκας βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τούμπα.

Β’ Ημίχρονο

Στο 51’ ο Ρέινολντς έκανε το σουτ, αρχικά ο Σισκόφσκι απέκρουσε και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο δοκάρι. Στο 55’ ο Εγγλέζου έπιασε πολύ καλό σουτ και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 65’ η Δόξα έφτασε και πάλι κοντά στο γκολ. Συγκεκριμένα, Ο Ολιβέιρα εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο, βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε σε κόρνερ. Δέκα λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης επιχείρησε δυνατό σουτ, η μπάλα όμως πέρασε ψηλά άουτ.

Στο 86’ η Δόξα βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με το δυνατό σουτ του Χριστοφή εντός περιοχής και έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Καρμιώτισσα: Τούμπας, Ευσταθίου, Μπαράνοφ, Ρόμο, Ο.Σάσι (Κωμοδίκης 68'), Μπαργκάν (Παχίπης 78'), Πέρεζ, Ι.Σάσι, Μαλεκκίδης, Ρέινολντς, Νεοφύτου

Δόξα: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (Κόστα 46'), Μουκτάρης (Χριστοφή 39'), Σαντίκ, Οικονομίδης, Λούις Κάρλος (Καρλίτος 63'), Τραϊτσέφσκι (Ολιβέιρα 63'), Μέσκα, Κίκας

Σκόρερς: Ι.Σάσι / Χριστοφή

Κίτρινες Κάρτες:  Νεοφύτου / Έγγλέζου