Κέρασαν «σούπα» στην Πάφο (vid)

Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα, Καρμιώτισσα και Απόλλωνας εξήλθαν ισόπαλοι χωρίς γκολ

Oι «κρυάδες» αόμη συνεχίζονται στο πρωτάθλημα μας με την Καρμιώτισσα και τον Απόλλωνα να μένουν στην «λευκή» ισοπαλία και να παίρνουν από ένα βαθμό.

Α' Μέρος

Το πρώτο ημίχρονο στο «Στέλιος Κυριακίδης» ήταν αρκετά φτωχό από πλευράς θεάματος. Ο Απόλλωνας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού αλλά δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός.

Η ομάδα του Πάμπλο Μάτσιν μόλις στο πρώτο λεπτό έκανε τη πρώτη του τελική με τον Μπαγκένγκα να δοκιμάζει το πόδι του αλλά ο Σπόλιαριτς απέκρουσε.

Από την άλλη η Καρμιώτισσα δεν κατάφερε να μπει με αξιώσεις στην περιοχή του Λέουβενμπεργκ καθώς της έλειπε η τελική πάσα.
Στο 33ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν αλλά το σουτ του Κοστάκε δεν ήταν δυνατό με αποτέλεσμα ο Σπόλιαριτς να απεκρούει εύκολα.

Τίποτα δεν άλλαξε στα επόμενα λεπτά με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ να παραμένει στο 0-0.

Β' Μέρος
Η Καρμιώτισσα ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και έψαξε περισσότερο το γκολ.

Ωστόσο και πάλι της έλειπε η τελική πάσα για να απειλήσει την εστία του Απόλλωνα.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι έγινε στο 68ο λεπτό για την Καρμιώτισσα με τον Χαραλάμπους να κάνει το σουτ μέσα στη περιοχή αλλά ο Λέουβενμπεργκ πραγματοποιήσε εκπληκτική απέκρουση.

Ο Απόλλωνας απάντησε στην ευκαιρία της Καρμιώτισσας ένα λεπτό αργότερα με τον Κρμέντσικ να κάνει ωραίο σουτ μέσα στη περιοχή αλλά έστειλε τη μπάλα λίγο έξω από την εστία του Σπόλιαριτς.

Ο ρυθμός έπεσε αρκετά στα επόμενα λεπτά με αποτέλεσμανα μην μπορούν οι ομάδες να σημειώσουν κάποια τελική.

Στο τελευταίο λεπτό ο Απόλλωνας έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πάρει τη νίκη αλλά η κεφαλιά του Άδωνη πέρασε δίπλα από την εστία του Σπόλιαριτς.

Έτσι λοιπόν ο αγώνας τελειώσε με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό.

Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Χαραλάμπους (82′ Παντελή), Γκραντινάρου, Κοβάσεβιτς, Παούλαβετς (42′ Αγγελή), Ψύχας (46′ Ματθαίου).

Στον πάγκο: Βιολάρης, Άντος, Μελετίου, Μιχαήλ, Παντελή, Αγγελή, Ματθαίου, Αριστείδου.

Απόλλων: Λέουβενμπεργκ, Άδωνη, Πεϊμπέρνς, Γιούρτσεβιτς, Νταρίκουα, Σπόλιαριτς (66′ Αρτεάν), Κυριάκου, Κολ (82′ Ποντικός), Κοστάκε (46′ Φιλιώτης), Μπακένγκα (66′ Σαγκάλ), Κρμέντσικ (72′ Βαλμπουενά).

Στον πάγκο: Λοΐζου, Δημητρίου, Εκπολό, Σκιέλβικ, Σάντος, Σαγκάλ, Ποντικός, Αρτεάν, Βαλμπουενά, Φιλιώτης