Χαραλάμπους: «Ρισκάραμε αλλά δεχτήκαμε εύκολα γκολ»

Οι δηλώσεις από τον προπονητή του Εθνικού

Ο Ηλίας Χαραλάμπους προσπάθησε να αποσπάσει βαθμό ή βαθμούς μέσα στην έδρα του Απόλλωνα, ωστόσο δεν το κατάφερε, αφού ο Εθνικός ηττήθηκε (4-2) στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ο προπονητής της προσφυγικής ομάδας, έμεινε ικανοποιημένος από την απόδοση των ποδοσφαιριστών, ενώ δε ξεχώρισε καμία ομάδα ως καλύτερη μέσα στο Τσίρειο.

Οι δηλώσεις του κόουτς στη συνέντευξη Τύπου:

«Καλή χρονιά σε όλο τον φίλαθλο κόσμο. Μπήκαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, βάλαμε ένα γρήγορο γκολ αλλά στη συνέχεια χωρίς ιδιαίτερο λόγο δεχτήκαμε δύο γκολ πριν το ημίχρονο, από δικά μας λάθη.

Σκοράραμε νωρίς και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δυστυχώς ήρθε το πέναλτι και στο 3-2 τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα. Ρισκάραμε αλλά δεχτήκαμε ένα εύκολο γκολ στο τέλος.

Ήταν ένα περίεργο παιχνίδι. Δεν μπορώ να πω ότι μια από τις δύο ομάδες ήταν καλύτερη. Εμείς δεχτήκαμε πολύ εύκολα γκολ, πρέπει να δουλέψουμε και να διορθώσουμε τα λάθη μας. Η χρονιά θα είναι δύσκολη. Θα δούμε το επόμενο παιχνίδι, έχουμε αρκετό χρόνο να προετοιμαστούμε. Συγχαρητήρια στον Απόλλωνα».