Κλάφουριτς: «Αξίζαμε κάτι περισσότερο»

Δηλώσεις του τεχνικού του Εθνικού Άχνας

Ο Ντέαν Κλάφουριτς δεν τα κατάφερε να πάρει νικηφόρο αποτέλεσμα στο ντεμπούτο του στον πάγκο του Εθνικού Άχνας. Η ήττα με 3-2 απ’ τη Νέα Σαλαμίνα δεν ήταν αυτό που θα ήθελε όμως υπάρχουν πράγματα που μπορεί να κρατήσει.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ντέαν Κλάφουριτς:

«Νομίζω πως αξίζαμε καλύτερο αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο ξεκινήσαμε καλά για τα πρώτα δέκα λεπτά και μετά από αυτά ο αντίπαλος πίεζε. Είχαμε προβλημα στη δεξιά πλευρά με τον Κορέα να βγάζει πολλές μπαλιές. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλύτερα. Είχαμε περισσότερη συνοχή και πιστεύω πως θα μπορούσαμε να πάρουμε την ισοπαλία. Είχαμε πολλές ευκαιρίες ειδικά στα τελευταία λεπτά. Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου πάλεψαν για την ομάδα και ακολούθησαν όσα είπαμε. Είμαι σίγουρος πως μέρα με τη μέρα θα βελτιωνόμαστε. Θεωρώ πως δεν άξιζα κίτρινη κάρτα και είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει στην καριέρα μου, είναι όμως η απόφαση του διαιτητή».

ΕΘΝΙΚΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση