Black-out και λήξη! (pics)

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε ποτέ

Άδοξο τέλος είχε η φιλική αναμέτρηση στο «Τάσος Μάρκου» ανάμεσα στην Ένωση και την Ομόνοια. Παίχτηκε μόνο το πρώτο 45λεπτο ενώ το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε ποτέ λόγω προβλήματος στους προβολείς του γηπέδου.

Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν στο 1-1 το οποίο διαμορφώθηκε από τις εκτελέσεις πέναλτι των Κίκο και Θεοδώρου.

Το φιλμ του πρώτου ημιχρόνου:

Τέλος του αγώνα, λόγω προβλήματος με τον φωτισμό.

46' Πρόβλημα με τον φωτισμό στο "Τάσος Μάρκου".

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου

45' ΓΚΟΛ 1-1: Ο Θεοδώρου εκτέλεσε, ο Κυριακίδης έπεσε σωστά, αλλά η μπάλα κατέληξε στα δίκτα.

45' Πέναλτι για την ΕΝΠ, σε πέσιμο του Μαρκόσκι μέσα στην περιοχή.

35' Συρτό σουτ του Μαρκόσκι, έξω.

25' Μακρινό πλασέ του Κυνηγόπουλου και ενώ ο Κυριακίδης ήταν εκτός εστίας, η μπάλα κατέληξε έξω.

23' ΓΚΟΛ 0-1: Ο Κίκο εκτέλεσε εύστοχα και άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια

22' Πέναλτι για την Ομόνοια. Το κέρδισε ο Κίκο.

20' Πολύ ωραίο σουτ του Ζευκή, η μπάλα λίγο έξω.

4' Μακρινό σουτ του Σάββα, άστοχο.

1' Σέντρα στο παιχνίδι.

-10 Το σημερινό είναι το 7ο φιλικό προετοιμασίας της Ομόνοιας. Στα προηγούμενα κέρδισε τη Δόξα 1-0, τον Άρη 8-1 και τον Εθνικό Άχνας με 0-2. Ηττήθηκε με 3-0 από τον Ολυμπιακό Πειραιώς και τη ΖΤΕ FC 0-1, ενώ εξήλθε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Νέα Σαλαμίνα.

-15 Κάτω από την εστία της Ομόνοιας θα βρίσκεται ο Κυριακίδης και στην άμυνα οι Περέιρα (δεξιά), Παναγιώτου, Κούσουλος (κεντρικοί αμυντικοί) και Κίκο (αριστερά). Στη μεσαία γραμμή θα βρίσκονται οι Βενιζέλου, Χρίστου και Χαράλαμπος, ενώ στην επίθεση θα αγωνιστούν οι Τζιωνής (αριστερά), Σάββα (δεξιά) και Ζευκής.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

ΕΝΠ: Πέτρου, Μουλαζίμης, Κυνηγόπουλος, Μπάλαζιτς, Μπαρμπόσα, Κοσμά, Μπελόνε, Κολοκούδιας, Θεοδώρου, Κωνσταντίνου, Μαρκόφσκι.

Ομόνοια: Κυριακίδης, Κίκο, Περέιρα, Χαραλάμπους, Τζιωνής, Παναγιώτου, Βενιζέλος, Σάββα, Ζευκής, Κούσουλος, Χρήστου.