Χατ-τρικ Στεπίνσκι στο πρώτο εικοσάλεπτο!

Ονειρεμένο ξεκίνημα για την ομάδα της Λεμεσού

Φοβερός και τρομερός ο Στεπίνσκι που κάνει πάρτι στο Τσίρειο, καθώς με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών στον αγώνα της ομάδας του με την Ανόρθωση, κατάφερε να πετύχει χατ-τρικ!

Πρώτα ήταν η φάση του 12ου λεπτού, όταν μετά από αδράνεια στην άμυνα των «κυανολέυκων», έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με κεφαλιά εντός περιοχής. Η ασίστ έγινε από τον Σπόλιαριτς, ο οποίος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά.

Το δεύτερο γκολ ήρθε τέσσερα λεπτά αργότερα, όταν μετά από σέντρα του Καζού, ο Στεπίνσκι ήταν και πάλι στη σωστή θέση, τη σωστή στιγμή για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του!

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για το δεύτερο γκολ, ήρθε και ένα τρίτο από τον Πολωνό, ο οποίος πήρε από τον Βιτάλι εντός περιοχής και αφού εκμεταλλεύτηκε εκ νέου την ολιγωρία στην άμυνα των φιλοξενούμενων, διαμόρφωσε το 3-0.