Απόλλων: Τριάρα στην Αλ Γκαράφα με «καυτό» Ντιγκινί

Ο Γάλλος πέτυχε και τα τρία τέρματα της Λεμεσιανής ομάδας

Άνετη επικράτηση για τον Απόλλωνα που επικράτησε με 3-0 της Αλ Γκαράφα στο πρωινό φιλικό που διεξάχθηκε στο αθλητικό κέντρο «X-Bionic Sphere» στη Σλοβακία.

Η ομάδα του Αντόνε άνοιξε το σκορ στο 14’ με το γκολ να προέρχεται μετά από εξαιρετική πάσα του Χουσεΐν στον Ντιγκινί ο οποίος πλάσαρε εύκολα τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο 47’ ο Γάλλος φορ διπλασίασε τα προσωπικά του γκολ και της ομάδας του μετά από εξαιρετική ασίστ του Ντόνιο από τα δεξιά.

Δέκα λεπτά μετά ο Ντιγκινί έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» πετυχαίνοντας το τρίτο του προσωπικό γκολ. Ο φορ των «κυανολεύκων» αξιοποίησε λάθος στην αντίπαλη άμυνα, ευστοχώντας σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της Αλ Γκαράφα.

Έτσι ο 35χρονος ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της φιλικής νίκης του Απόλλωνα με τον Μπογκντάν Αντόνε να βγάζει ταυτόχρονα κάποια σημαντικά συμπεράσματα.

Θυμίζουμε πως η ομάδα της Λεμεσού θα αντιμετωπίσει ξανά το απόγευμα (19:00) την Αλ Γκαράφα με την αναμέτρηση να είναι τηλεοπτική από την Cytavision.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης από την ιστοσελίδα μας:

ΤΕΛΟΣ

57' ΓΚΟΛ! 3-0 ξανά ο Ντιγκινί

47’ ΓΚΟΛ 2-0 Ντιγκινί σκοράρει για 2η φορά στον σημερινό αγώνα μετά από εξαιρετική ασίστ του Ντόνιο.

43’ Πολύ καλή απόδοση και συνεργασία από το αμυντικό δίδυμο της Λεμεσιανής ομάδας, Άδωνη και Γιόργκεν.

37’ Δυνατό σουτ του Ποντικού σε ετοιμότητα ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Έναρξη Β’ ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου (διάρκειας 30’)

27’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Χουσείν να αστοχεί απο πλεονεκτική θέση.

14’ ΓΚΟΛ 1-0 μετά από εξαιρετική πάσα του Χουσείν ο Ντιγκινί πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

8’ Αρκετή ένταση και δυνατά μαρκαρίσματα από τους ποδοσφαιριστών των δυο ομάδων.

6’ Μεγάλη ευκαιρία για την Αλ Γκαράφα ο κεντρικός επιθετικός της οποίας αστόχησε προ κενής εστίας.

4’ Αστόχησε ο Χαράλαμπος Κυριάκου.

3’ Πέναλτι για τον Απόλλωνα μετά από ανατροπή του Ποντικού.