Μπάχαλο με την λήξη!

Μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο με την ισοφάριση του Απόλλωνα με την Καρμιώτισσα

Μεγάλο μπάχαλο δημιουργήθηκε μετά την ισοφάριση του Απόλλωνα σε 1-1 στο παιχνίδι με την Καρμιώτισσα.

Ο Νταμπό ισοφάρισε στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων και αμέσως μετά ο διαιτητής του παιχνιδιού Χρυσοβαλάντης Θεουλή σφύριξε τη λήξη του παιχνιδιού.

Αμέσως δημιουργήθηκε μεγάλη σύγχυση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές μέσα στον αγωνιστικό χώρο, με τους ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα να διαμαρτύρονται για το ότι έληξε ο αγώνας, αμέσως μετά την ισοφάριση, καθώς θεωρούσαν πως το παιχνίδι θα έπρεπε να συνεχιστεί.

Επιπρόσθετα, για διάστημα περίπου 2-3 λεπτών δεν γνωρίζαμε αν το γκολ του Νταμπό μέτρησε ή όχι, ή αν συμβουλεύτηκε το VAR, ή εάν το γκολ ακυρώθηκε.

Ο Θεουλή έδωσε έξι λεπτά καθυστερήσεις, όμως ο τραυματισμός του Μπαργκάν και οι αλλαγές της ομάδας του Χρύση Μιχαήλ, παρέτειναν τον χρόνο καθυστερήσεων, φέρνοντας την ισοφάριση σε... νεκρό χρόνο για την ομάδα της Λεμεσού.