Zίλινα: Έριξε πεντάρα και βλέπει... Απόλλωνα!

Η Ζίλινα θα είναι πιθανότατα ο αντίπαλος των κυανόλευκων

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ζίλινα στον πρώτο αγώνα με την Ντίλα Γκόρι Γεωργίας, καθώς κέρδισε με το ευρύ 5-1.

Είναι ένα αποτέλεσμα που ουσιαστικά δίνει την πρόκριση στους Σλοβάκους, παρόλο που υπάρχει ο επαναληπτικός σε μία εβδομάδα.

Παράλληλα, οι Σλοβάκοι επιβεβαίωσαν τα προγνωστικά που τους ήθελαν ως το μεγάλο φαβορί για πρόκριση στο ζευγάρι με την Ντίλα Γκόρι και ο επαναληπτικός θα είναι τυπικής διαδικασίας. Oι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 5-0 με τέρματα των Ανάνγκ, Νταβίδ Ντούρις (δύο), Βαχάν και Τζιμπρίλ, με την Ντίλα να πετυχαίνει το γκολ της τιμής στο 84΄με τον Νεμσάντζε.

Η ευρωπαϊκή πρεμιέρα των γαλάζιων στον 2ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ είναι ορισμένη για την Πέμπτη, 22 Ιουλίου, στις 20:00, στο «ΑΕΚ Αρένα».

Με τη Ζίλινα να είναι (εκτός κι αν αυτοκτονήσει) η αντίπαλος του Απόλλωνα, ο Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ, θα μπορεί πλέον να τη μελετήσει καλύτερα και να λάβει νωρίτερα τα... μέτρα του.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα μέσα από την ενημέρωση της ιστοσελίδας μας:

90' Τέλος.

84' Μείωσε σε 5-1 η Ντίλα με τον Νεμσόντζε.

82' 5-0 για την Ζίλινα με τον Τζιμπρίλ.

64' Και τέαρτο γκολ για την Ζίλινα με τον Ντέιβιντ Ντούρις

56' 3-0 η Ζίλινα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπιχαχιάν.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

45' Ημίχρονο στη Σλοβακία.

25' 2-0 οι γηπεδούχοι με τον Ντέιβιντ Ντούρις, που πήρε από τον Κάπραλικ.

6' 1-0 η Ζίλινα με γκολ του Άνανγκ. Η ασίστ έγινε από τον Πάουρ.

1' Σέντρα στο παιχνίδι.