Άρης για να... γουστάρεις και στο Κολόσσι!

Η ομάδα του Λιάσου Λουκά κέρδισε τον Απόλλωνα

Με σκορ 1-2 επικράτησε ο Απόλλωνας επί του Άρη στο φιλικό παιχνίδι των δύο λεμεσιανών ομάδων που διεξήχθη σήμερα στο προπονητικό κέντρο του Απόλλωνα στο Κολόσσι.

Η ομάδα του Λιάσου Λουκά προηγήθηκε με σκορ 0-2, χάρις σε γκολ των Μπαμπίκα και Ιωσηφίδη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πέτρος Ψύχας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 68'.

Δείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού, όπως μεταδόθηκε μέσα από την ιστοσελίδα μας:

91'΄Λήξη αγώνα

90' Κεφαλιά του Ουέλινγκτον, η μπάλα άουτ

87' Ο Στορ έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής με τον Σοφρωνίου να πέφτει και να μπλοκάρει.

81' Διαγώνιο σουτ του Νεοκλέους, έπεσε και μπλοκαρε σταθερά ο Ντούριν

78' Ωραίο πλασέ του Ρομπέρζ, η μπάλα έξω

76' Πολύ καλή σέντρα του Χαμάς, δεν έπιασε την κεφαλιά όπως ήθελε ο Νταμπό και οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ

67' 1-2 για τον Απόλλωνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ψύχα. Το κέρδισε ο Χαμάς, μετά από παράβαση του Ματθαίου.

62' Παπουνασβίλι και Αλμπάνης συνδυάστηκαν όμορφα με τον Γεωργιανό να κάνει ένα υπέροχο σουτ ωστόσο η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Σοφρωνίου

56' Παράλληλη πάσα του Αλεσάμι προς τον Αλμπάνη, το πλασέ του τελευταίου πέρασε έξω

54' 0-2 ο Άρης με ψύχραιμο πλασέ του Ιωσηφίδη

49' Ο Στορ έκλεψε τη μπάλα μετά από λάθος πάσα του Σοφρωνίου, ωστόσο το ψηλοκρεμμαστό πλασέ του Σλοβένου ήταν αδύναμο και ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

45' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

44' Ωραίο τακουνάκι του Στορ στον Αλμπάνη ο οποίος βρέθηκε μέσα την περιοχή από πλάγια θέση, ωστόσο το σουτ του πέρασε άουτ

40' 0-1 για τον Άρη με γκολ του Μπαμπίκα με σουτ εκτός περιοχής

33' Εξαιρετική μακρινή μπαλιά στον κενό χώρο από τον Σπόλιαριτς προς τον Αλμπάνη ο οποίος μπήκε στην περιοχή αλλά δεν πρόαλβε να κάνει του σουτ αφού η πίεση που του άσκησαν οι αντίπαλοι αμυντικοί, τον υποχρέωσαν να χάσει τη μπάλα

28' Ο Απόλλωνας φτάνει με ωραίους συνδυασμούς στην αντίπαλη περιοχή ωστόσο δεν καταφέρνει να ολοκληρώσει τις φάσεις

21' Έπεσε λίγο ο ρυθμός του αγώνα τα τελευταία λεπτά

13' Ο Ψύχας έκανε την εξαιρετική κάθετη στον Ιντζία ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και τον Παπαστυλιανού να πέφτει και να μπλοκάρει εντυπωσιακά. Στην επαναφορά ο Αλμπάνης έχασε την ισορροπία του κι αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

6' Σουτ από πλάγια θέση του Αλεσάμι, μπλοκάρει με γροθιές σε κόρνερ ο Παπαστυλιανού

3' Με 4-4-2 αγωνίζεται ο Απόλλωνας.  Από δεξιά προς αριστερά αγωνίζονται στην άμυνα οι: Μαυρίας, Βουκάσιν, Μαλεκκίδης, Αλεσάμι. Στο κέντρο οι Ψύχας, Σπόλιαριτς, Κολ, Αλμπάνης και στην επίθεση οι Ιντζία και Στορ

0' Σέντρα στον αγώνα