Απόλλων: Πίκρα αλλά ψηλά το κεφάλι

Άνοιξε η διαφορά από τη 2η θέση η οποία ενδέχεται να μειωθεί την Κυριακή ωστόσο οι «κυανόλευκοι» συνεχίζουν να κρατούν την τύχη στα πόδια τους

Πολύ πικρό ήταν το φινάλε του ντέρμπι στην Αρένα για τον Απόλλωνα. Οι «κυανόλευκοι» κρατούσαν στα χέρια τους τη νίκη μέχρι και το 93ο λεπτό, ωστόσο ήρθε στο επόμενο λεπτό το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Ο Απόλλων ήταν έτοιμος να κάνει το πλέον αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος όμως στο τέλος της ημέρας δεν κατάφερε να φτάσει στο ποθητό αποτέλεσμα, φέρνοντας έβδομη ισοπαλία στη σειρά.

Έχασε την ευκαιρία να κάνει το μεγάλο βήμα ο Απόλλωνας όμως συνεχίζει να είναι το απόλυτο αφεντικό για τον τίτλο

Η ομάδα του Τσόρνιγκερ πραγματοποίησε μια αρκετά καλή εμφάνιση, ίσως την καλύτερη στα πλέι οφ. Ο Απόλλων έβγαλε μεγάλη αντίδραση στην επανάληψη, καταφέρει να ανατρέψει τα εις βάρος του δεδομένα όμως το γκολ του Λέδες χάλασε το φινάλε για την ομάδα του Τσόρνιγκερ.

Οι «κυανόλευεκοι» αύξησαν τη διαφορά από τη 2η θέση η οποία όμως ενδέχεται να μειωθεί την Κυριακή. Ωστόσο, οι «κυανόλευκοι» συνεχίζουν να κρατούν την τύχη στα πόδια τους όσο αφορά το πρωτάθλημα και αυτό είναι το μήνυμα που προσπάθησε να στείλει στη συνέντευξη Τύπου ο Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ.

Ο Απόλλων παραμένει το απόλυτο αφεντικό για τον τίτλο. Στο χέρι του είναι να καταφέρει να κόψει πρώτος το νήμα. Το κεφάλι ψηλά λοιπόν, όπως σημείωσε και ο Γερμανός.