Απόλλων: Γενικό χάος…

Εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου

Τραγική. Μόνο έτσι μπορεί να χαρακτηριστεί η βραδιά για τον Απόλλωνα, ο οποίος έβγαλε όλη την αγωνιστική του ασχήμια σε 90 λεπτά γνωρίζοντας μια ντροπιαστική ήττα από την Καρμιώτισσα με 4-3.

Δεν είναι μόνο το γεγονός ότι ο Απόλλωνας κατάφερε να χάσει το παιχνίδι ενώ προηγείτο με 3-1 μέχρι και το 65ο λεπτό. Ήταν η γενική αγωνιστική παρουσία της ομάδας από το 1ο μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Μια ομάδα που έμπαζε νερά η άμυνα της από τις πρώτες στιγμές του αγώνα, με την κάθε επιθετική προσπάθεια της Καρμιώτισσας να «μυρίζει» γκολ.

Υπάρχουν σοβαρά θέματα στον φετινό Απόλλωνα, τα οποία δεν φάνηκαν μόνο στο ματς με την Καρμιώτισσα αλλά και σε πολλά προηγούμενα παιχνίδια. Απλά κόντρα στην ομάδα των Πολεμιδιών βγήκαν όλες οι παθογένειες στην επιφάνεια.

Οι Απολλωνίστες που βρέθηκαν στο «Αλφαμέγα», μη μπορώντας να «χονέψουν» την άθλια εικόνα που έβλεπαν, ξέσπασαν ρίχνοντας ότι έβρισκαν μπροστά τους εντός γηπέδου και βρίζοντας εν χορώ τον Νίκο Κίρζη. Τα παρατράγουδα συνεχίστηκαν και εκτός γηπέδου καθώς υπήρξαν συμπλοκές με την Αστυνομία.

Ο Μακρίδης έκανε το αυτονόητο στη συνέντευξη Τύπου και παραιτήθηκε, αναλαμβάνοντας την ευθύνη για την ντροπιαστική ήττα. Πλέον, ο Απόλλωνας θα πάει με άλλο τεχνικό στον πάγκο στα τρία εναπομείναντα παιχνίδια της κανονικής διάρκειας. Με δυο λέξεις, αυτό που επικρατεί αυτή τη στιγμή στην ομάδα της Λεμεσού είναι ένα γενικό χάος, μέσα απο΄ το οποίο πρέπει να βγεί όσο πιο σύντομα γίνεται.