Εράκλες Αλμέλο – ΠΣΒ Αϊντχόφεν 0-2: Χωρίς πολλά πολλά πήρε το ζητούμενο

Νικηφόρο πέρασμα πριν από Απόλλων

Η Αϊντχόφεν πήρε την νίκη και το τρίποντο για την 3η αγωνιστική του Ολλανδικού πρωταθλήματος απέναντι στην Εράκλες Αλμέλο με 0-2.

Η ομάδα του Φαν Μπόμελ δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Αλμέλο και έτσι με μια «χαλαρή» προπόνηση ετοιμάστηκε για το πρώτο παιχνίδι με τον Απόλλωνα.

Σκόρερ για τους Ολλανδούς ήταν ο Μπέργουιν με εκπληκτικό τέρμα στο 16ο λεπτό ενώ ο Ιχατάρεν διαμόρφωσε το τελικό 0-2 στο 58ο λεπτό.

Πλέον η αντίπαλος του Απόλλωνα βρίσκεται στην 7η θέση του πρωταθλήματος μετά από 3 αγώνες.

Ο Μαρκ Βαν Μπόμελ έδωσε χρόνο συμμετοχής στους Χέντριξ που μπήκε ως αλλαγή στο 66ο λεπτό στην θέση του σκόρερ Ιχατάρεν. Στον Μποσκάλι που πήρε την θέση του Σάντιλεκ στο 71ο λεπτό και του Αμπουκάλ στην θέση του Μάλεν στο 92ο λεπτό.

Live η εξέλιξη του αγώνα:

93' Τέλος αγώνα.

92' Αμπουκάλ στην θέση του Μάλεν

71' Μποσκάλι στην θέση του Σάντιλεκ

66' Χέντριξ στην θέση του Ιχατάερεν

59' Δείτε το τέρμα του Ιχατάρεν:

58' Γκολ για την Αϊντχόφεν. Ο Ιχατάρεν διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του μετά από ασίστ του Γκάκπο.

46' Έναρξη Β' ημιχρόνου.

Δείτε τα στατιστικά του πρώτου ημιχρόνου:

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Δείτε το τέρμα του Μπεργουιν:

17' Ο Ολλανδός άσσος της Αϊντχόφεν έπιασε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή της Εράκλες στέλνοντας την μπάλα στην δεξιά πλευρά του Μπλάσγουις.

16' Γκολ για την Αϊντχόφεν. O Μπέργουιν να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του.

1' Έναρξη του αγώνα

Ο Μαρκ Φαν Μπόμελ επέλεξε μια ενδεκάδα με τους εξής ποδοσφαιριστές:

Ζυτ, Ντάμφρις, Μπάουμγκαρτλ, Βιεργκέβερ, Σάτιλεκ, Ροσάριο, Γκούτι, Ικατάρε, Μπεργκβάιν, Μαλέν, Γκακπό.

Σε σχέση με τον αγώνα κόντρα στην Χάουγκεσουντ, άφησε εκτό τον Μπρούμα και στη θέση του έβαλε Ικατάρε.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Τελευταία Ενημέρωση