Ντεμπούταρε κιόλας ο Πιέρος!

Πρώτη ανεπίσημη εμφάνιση, χωρίς καν να προπονηθεί

Καλά-καλά δεν πρόλαβε να στεγνώσει το μελάνι της υπογραφής των συμβολαίων κι ο Πιέρος Σωτηρίου έκανε ήδη την πρώτη του, ανεπίσημη εμφάνιση με την Αστάνα, παίζοντας για 45 λεπτά στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στη ρωσική Σότσι.

Η ομάδα του Αζερμπαϊτζάν διανύει περίοδο προετοιμασίας στην Τουρκία και ο Πιέρος, χωρίς καν να προπονηθεί με τους νέους του συμπαίκτες, πήρε χρόνο συμμετοχής παίζοντας για ένα ημίχρονο στο ματς που, για την ιστορία, ολοκληρώθηκε με φιλική νίκη της Σότσι με 3-1.

Ο προπονητής της Αστάνα, Μίχαλ Μπίλεκ, μίλησε για το ντεμπούτο του διεθνούς επιθετικού μετά το παιχνίδι λέγοντας τα εξής:

«Ήταν δύσκολο για τον ίδιο, γιατί δεν είχε προπονηθεί μαζί μας. Είναι ποιοτικός παίκτης και θα βοηθήσει την ομάδα στο μέλλον, όμως χρειάζεται χρόνο να προσαρμοστεί».

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση

ΑΠΟΕΛ: Καθαρή πράξη

Τι είχε απαντήσει ο Χάρης Φωτίου στο ενδεχόμενο εμπλοκής του Ντίνου Ιορδάνους στα διοικητικά