![](assets/modules/wnp/articles/202401/530226/images/b_2622.jpg)
Όπως την περασμένη αγωνιστική (20η), έτσι και στην 21η μεγάλος κερδισμένος ήταν ο ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» της Λευκωσίας πέρασαν σαν σίφουνας από το «Αμμόχωστος» επικρατώντας με 4-0 της Νέας Σαλαμίνας και έφτασαν τους 48 βαθμούς.
Ο ΑΠΟΕΛ διατήρησε τις αποστάσεις από Άρη και ΑΕΚ ενώ αύξησε τη διαφορά από Ομόνοια και Ανόρθωση, εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο τις απώλειες που είχαν.
Στους κερδισμένους ήταν επίσης ο Άρης και η ΑΕΚ, ομάδες οι οποίες έφτασαν σε τέταρτο σερί τρίποντο στο πρωτάθλημα. Ο Άρης επέστρεψε στη 2η θέση ενώ η ΑΕΚ είναι πλέον τρίτη.
Η βαθμολογία:
Οι επόμενες δυο αγωνιστικές: