ΑΠΟΕΛ: Τρεις τίτλοι από την ποδηλατική ομάδα

Τρεις τίτλους κατέκτησαν οι ποδηλάτες του ΑΠΟΕΛ στο παγκύπριο πρωτάθλημα δρόμου 2019 που διεξήχθη την Κυριακή 12 Μαΐου στην περιοχή Μαθιάτη. Η Ελένη Ανδρέου, ο Κωνσταντίνος Αντωνίου και ο Πολύβιος Γρηγοριάδης ανέβηκαν στο υψηλότερο σκαλοπάτι του βάθρου στις κατηγορίες τους και φόρεσαν τη φανέλα του πρωταθλητή.

Συγκεκριμένα η Ελένη Ανδρέου συνέχισε την εξαιρετική πορεία της και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στην κατηγορία Νεανίδων.

Ο αρχηγός του τμήματος Κωνσταντίνος Αντωνίου τερμάτισε 1ος στην κατηγορία Master 1, ενώ αναδείχθηκε νικητής και του αγώνα και παρέλαβε πανάξια τη φανέλα του πρωταθλητή.

Το πρωτάθλημα στην κατηγορία Master 3 πανηγύρισε ο Πολύβιος Γρηγοριάδης και στη 2η θέση τερμάτισε ο Κώστας Ριαλάς.

Αξιόλογες παρουσίες είχαν και οι Κωνσταντίνος Θυμίδης (Ανδρών), Λοΐζος Χατζηπαυλής (Παίδων), Γρηγόρης Σταύρου (Master 3) και Βασίλης Παπαευσταθίου (Master 1), οι οποίοι κατέλαβαν την 4η θέση. Ο Κώστας Ψυσιής τερμάτισε 6ος.