ΑΠΟΕΛ: Συνέχεια στο νικηφόρο σερί για Σλόβαν (vid)

Η πιθανή αντίπαλος των πρωταθλητών επιβλήθηκε με 3-2 της Σλάβια Πράγας

Σε ακόμη μια φιλική νίκη έφτασε σήμερα το απόγευμα η Σλόβαν Πρατισλάβας. Η πιθανή αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στον Β΄ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, επιβλήθηκε με 3-2 της Σλάβια Πράγας, φτάνοντας στην 3η σερί της νίκη στο πλαίσιο της καλοκαιρινής της προετοιμασίας.

Η Σλόβαν πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Μόχα στο 24ο και Σπόραρ στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως η Σλάβια απάντησε στη συνέχεια φέρνοντας το παιχνίδι με τον Σούσεκ ο οποίος βρήκε δίκτυα δις στο 53΄ και στο 59΄. Το νικηφόρο τέρμα για τους τυπικά γηπεδούχους πέτυχε στο 69ο λεπτό ο Ντράζικ.

Αξίζει να σημειωθεί πως την αναμέτρηση παρακολούθησαν ζωντανά και οι 2 βοηθοί του Τραμετσάνι, Πασκουάλε Ρόκο και Αλμπέρτι Γιακόπο.