ΑΠΟΕΛ: Τους «ζάλισε» ο Μούσα! Δείτε το γκολ (vid)

Παράσταση μπροστά στους συμπατριώτες του παρά την ήττα έδωσε το αστέρι του ΑΠΟΕΛ

Ασταμάτητος παρουσιάζεται ο Μούσα Τάμαρι με την Ιορδανία και μετά την πολύ καλή του παρουσία στο επίσημο ματς με την Κινεζική Ταϊπέι, σκόραρε και στο φιλικό με την Παραγουάη.

Η Εθνική του προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Μούσα να ανοίγει το σκορ στο 43’ ενώ στο 45’ ο Γιασέν Αλ Μπακχίτ σημείωσε το δεύτερο. Η Παραγουάη όμως μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με τέσσερα τέρματα έφθασε στη μεγάλη ανατροπή. Τα τέρματα της Παραγουάης ήρθαν απ' τους Όσκαρ Ρομέρο (61'), Αλμιρόν (74'), Ρόχας (75') και Αλεχάντρο Ρομέρο (90').

Ο Μούσα Αλ Τάμαρι αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά του αγώνα. Ήταν μόνιμη πηγή κινδύνου για την Παραγουάη και ξεχώρισε για ακόμη μια φορά με τα χρώματα της Εθνικής του.