Σφαλιάρα πριν τον ΑΠΟΕΛ για Λίμπερετς

Δέχθηκε τριάρα με αρκετές αλλαγές οι αντίπαλος των γαλαζοκιτρίνων

Γερή σφαλιάρα για την Σλόβαν Λίμπερετς όπου δέχτηκε την ήττα με 3-0 από την Παρντούμπιτσε, για την 5η αγωνιστική του Τσέχικου πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ, παρατάχθηκε με 7 αλλαγές σε σχέση με τον τελευταίο αγώνα κόντρα στην Στεάουα, στην προσπάθειά της να προφυλάξει ποδοσφαιριστές. Οι Τσέχοι το πλήρωσαν ακριβά, αφού οι Τομλ, Πφέιφερ και Χλάβατι, σκόραραν από ένα τέρμα.

Ο Πάβελ Χόφτιχ, άφησε εκτός τους Μοσκέρα, Πέσεκ, Γιουσούφ, Τιτζανό και Κατσαράμπα.

H ενδεκάδα της Σλόβαν σε διάταξη 4-4-2 είναι η ακόλουθη:

Ενγκουγιέν, Κοσέλνικ, Τσάλους, Γιούγκας, Φουκάλα, Μάρα, Κανσόλα, Μπεράν, Μάτουσεκ, Ράμπουσιτς, Ρόντιτς

Στον πάγκο για την ομάδα του Λίμπερετς βρίσκονται οι Νόμπλοχ, Τιγιάνι, Χρομάντα, Μπάρατς, Μοσκέρα, Τσάνο, Γιουσούφ.

Με επτά αλλαγές, σε σχέση με τον αγώνα κόντρα στην Στεάουα, παρατάσσεται η Σλόβαν στο σημερινό παιχνίδι.

Το λάιβ του αγώνα

90' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

62' Διπλή αλλαγή για την Λίμπερετς. Χελάλ αντί του Ρόντιτς και Μοσκιέρα στη θέση του Κονγκόλα.

61' Τρίτο τέρμα για την Παρντούμπιτσε, που κάνει πάρτι. Ο Μίχαλ Χλάβατι σκοράρει από την άσπρη βούλα για το 3-0 της ομάδας του.

46' Αλλαγή για την Λίμπερετς. Ρομάδα στη θέση του Μάρα.

46' Έναρξη Β' ημιχρόνου.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου με την γηπεδούχο ομάδα της Παρντούμπιτσε, να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-0.

44' Πετυγχαίνει και δεύτερο τέρμα η Παρντούμπιτσε στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Λούκας Πφέιφερ.

31' 1-0 οι γηπεδούχοι με τέρμα του Τομλ από ασίστ του Τσέρνι

12' Μέχρι στιγμής οι γηπεδούχοι είναι καλύτεροι