Τιμούρ: «Αξίζαμε κάτι περισσότερο»

Οι δηλώσεις του τεχνικού της Ανόρθωσης μετά την ισοπαλία με τον Απόλλωνα

Οι δηλώσεις του Τιμούρ Κετσπάγια μετά την ισοπαλία με τον Απόλλωνα με σκορ 1-1.

Αναλυτικά, τι δήλωσε:

«Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι, με ένταση. Σε κάθε αγωνιστική, όλες οι ομάδες θέλουν να πάρουν το βαθμολογικό κέρδος. Θα έλεγα πάλι ότι δεν ξεκινήσαμε καλά και δεχθήκαμε γκολ πολύ εύκολα. Προσπαθήσαμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπορέσαμε, αλλά στο δεύτερο κάναμε κάποιες αλλαγές, ξεκινήσαμε καλά, ισοφαρίσαμε σε ένα πολύ καλό σημείο, βρήκαμε άλλες δύο πολύ καλές ευκαιρίες, αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε.

Από τα μισά του δευτέρου ημιχρόνου και μετά, ο αντίπαλος έπαιξε με δέκα παίκτες και πιστεύω ότι αν δούμε τα πράγματα όπως εξελίχθηκαν σήμερα, 11-11 μπορεί να ήταν δίκαιο αποτέλεσμα η ισοπαλία, αλλά επειδή όταν ο αντίπαλος έπαιζε με παίκτη λιγότερο, βρήκαμε κάποιες ευκαιρίες και γι΄ αυτό μπορεί να νιώθουμε κάπως απογοητευμένοι».

Αλλά πάλι σε ένα τέτοιο παιχνίδι, όλα τα αποτελέσματα είναι πιθανά και βλέπουμε το επόμενο παιχνίδι. Ήξερα ότι θα ήταν δύσκολο μετά το ευρωπαϊκό παιχνίδι, αφού δώσαμε πολλές δυνάμεις, αλλά πάλι έτσι όπως τελείωσε το παιχνίδι με τον Απόλλωνα, πιστεύω όπως είπα και πριν, ότι αξίζαμε κάτι παραπάνω»