Ανόρθωση: Νοστιμότατο… ορεκτικό

Το ντεμπούτο του Ουάρντα ανοίγει την όρεξη

Ένα φιλικό ήταν και μάλιστα με ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας και ως τέτοιο δεν είναι για να παραληρείς ή να τρελαίνεσαι. Με το «ορεκτικό» που πρόσφερε ο Αμρ Ουάρντα από τα πρώτα κιόλας λεπτά που φόρεσε τη φανέλα της Ανόρθωσης, είναι απολύτως φυσιολογικό η όρεξη των οπαδών της ομάδας να έχει ανοίξει για τα καλά για το τι θα ακολουθήσει από τον Αιγύπτιο.

Το παιχνίδι με την Καρμιώτισσα προσφερόταν εξ αρχής για να δοθεί χρόνος συμμετοχής στον Ουάρντα, που μπήκε στο γήπεδο μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου για να αντικαταστήσει τον έτερο νεοαποκτηθέντα Νίκα Νινούα.

Μέσα σε 20 λεπτά, ο 27χρονος μεσοεπιθετικός είχε ήδη σκοράρει δύο φορές, το δεύτερο μάλιστα με φοβερό εκτός περιοχής σουτ, ενώ είχε συμμετοχή και στη φάση στην εξέλιξη της οποίας ήρθε το γκολ του Ντένις Πόποβιτς που διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Ο Ουάρντα ξεδίπλωσε το ταλέντο του στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» στο (ανεπίσημο έστω) ντεμπούτο του με τη φανέλα της Ανόρθωσης και στιγμές σαν κι αυτές που χάρισε στο φιλικό με την Καρμιώτισσα, οι φίλοι της ομάδας περιμένουν να δουν πολλές κατά τη διάρκεια της σεζόν με τη μεγάλη ποιότητα που διαθέτει.